Koronavirüs aşısı yaptırmayanların oranı yüzde 28.42

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs aşısı konusunda uzmanların ‘olun’ çağrısına rağmen sırası geldiği halde aşı yaptırmayanların sayısı 127 bin oldu. Samsun’da yüzde 28.42 oranında aşı yaptırmayan insan var.

Koronavirüs aşısı yaptırmayanlar için uzmanlar peş peşe açıklamalarda bulunarak “Pişman olmamak için aşı yaptırın’ diyor. Sonuç olarak, Samsun’da da hızlı bir şekilde yapılan aşı çalışmaları sağlık ekiplerinin kontrolünde devam ediyor. Üstelik, 400’ün üzerinde aşı noktasının bulunduğu kentte, sırası geldiği halde aşı yaptırmayanların oranı ise yüzde 28.42. Yani 127 bin kişinin aşı hakkı elde etmesine rağmen yaptırmaması ise dikkat çekti.

Koronavirüs aşısı
Samsun’da sırası geldiği halde koronavirüs aşısı yaptırmayanların sayısı 127 bin.

Pişman olmamak için aşı yaptırın

Sonuç olarak uzmanlar aşı konusunda vatandaşları uyardı.  Yapılan çalışmaların koruyuculuğunu önemli ölçüde kanıtladığını ifade edildi. Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç, rakamları paylaştı. İlk ve ikinci doz olarak aşı yaptıranların sayısının 565 bini bulduğunu belirterek şunları söyledi:

Koronavirüs aşısı
Samsun’da 400 farklı noktada sağlık ekipleri tarafından aşı çalışması yapılıyor.

“400’ün üzerinde aşı noktasında çalışmamızı sürdürüyoruz. Verilere baktığımızda aşı randevu oranları istediğimiz düzeyde değiliz. Aşı randevu kapasite kullanım oranının bazı günlerde yüzde 20. Bazı günlerde ise yüzde 40-50 düzeylerine kadar düştü. Birinci doz aşısını yaptırma hakkına sahipken, henüz aşısını yaptırmayanların oranı yüzde 28.42. 100”

Öte yandan Samsun’da 100’ün üzerinde aşı ikna ekibi, yaptırmak istemeyen vatandaşlarla tek tek görüşüyor.

Koronavirüs aşısı yaptırmayanların oranı yüzde 28.42

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!