Korona aşı uygulamasında Samsun, Karadeniz birinci

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona aşı uygulamasının yapıldığı Karadeniz’de Samsun ilk sırayı aldı. Karadeniz Bölgesi’nde bugüne kadar 2.5 milyon doz aşı yapıldı. Bölgede en fazla aşı yapılan il ise Samsun oldu.

Korona aşı uygulaması Türkiye’nin her bölgesinde hızlı bir şekilde yapılıyor.

Korona aşı
Karadeniz’de en fazla aşı Samsun’da yapıldı.
Korona aşı
Korona aşı uygulamasının en fazla yapıldığı iller arasında Samsun ilk sırayı alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin en fazla aşılama yapan ülkeler arasında olduğunu açıklamasının ardından yapılan koronavirüs aşı miktarları açıklandı. Bakan Koca, “Şu ana dek 18 milyon dozdan fazla aşı yapıldı. İkinci doz korona aşısını olan vatandaşlarımızın sayısı 7.5 milyonu bulmuştur. Bu bilgi ışığında, ister ‘Türkiye aşıda başarılı’ diyelim, ister ‘başarısızdır’ diyelim, şurası tartışma götürmez bir gerçektir: Türkiye, dünyada en çok aşı yapan 6’ncı ülkedir” diyor.

Koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından vaka sayısı en yüksel olan bölgelerin başında gelen Karadeniz’de aşılama çalışmaları da sürüyor. Virüsün yayılım hızı yüksek olan Karadeniz’de şu ana kadar 18 ilde 1 milyon 543 bin 864 birinci doz, 1 milyon 30 bin 221 ikinci doz olmak üzere toplam 2 milyon 574 bin 85 doz aşı yapıldı. Karadeniz’de en çok aşı yapılan il ise 406 bin 505 doz ile Samsun oldu.

Samsun Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri aşılamanın hızlı bir şekilde uygulanmaya devam ettiğini belirterek, “Korona aşı uygulaması kentimizin her bölgesine hızlı bir şekilde yapılıyor” ifadelerine yer verdi.

Korona aşı uygulamasında Samsun, Karadeniz birinci

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!