Köpek kıyafeti üretip girişimçi oldular

Samsun'da yaşayan Mehtap Yeşilbaş, salgın döneminde köpeği "Rodi"ye aldığı giysileri beğenmeyince arkadaşı Özge Bilal ile atölye kurarak köpekler için kıyafetler üretmeye başladı.

Köpek kıyafeti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da yaşayan Mehtap Yeşilbaş, salgın döneminde köpeği “Rodi”ye aldığı kıyafetleri beğenmeyince arkadaşı Özge Bilal ile köpek kıyafeti üreten atölye kurdu.

Özel bir şirkette yöneticilik yapan Yeşilbaş, salgın döneminde sahibi olduğu “Rodi” isimli köpeğini sokağa çıkarırken üşümemesi için internet üzerinden özel tasarlanan köpek kıyafeti sipariş etti.

Gelen kıyafetleri kalitesiz bulan ve sektörde bu konuda boşluk olduğunu belirleyen Mehtap Yeşilbaş, endüstri mühendisi arkadaşı Özge Bilal ile bu konuda girişimde bulunmaya karar verdi.

Köpek kıyafeti

“Rodi” için köpek kıyafeti tasarlayan, bunların beğenilmesi üzerine Canik ilçesinde KOSGEB’den kadın girişimci hibe desteği alarak atölye kuran Yeşilbaş ve Bilal, internet üzerinden yaptıkları satışlarla yurt dışına da açıldı.

Kadın girişimciler iş yerlerinde de kadın istihdamını destekliyor

Mehtap Yeşilbaş, her şeyin köpeği Rodi ile başladığını ve onun sayesinde ihracat yapan iş yeri sahibi olduklarını söyledi.

İş fikirlerinin destek gördüğünü anlatan Yeşilbaş, “Biz iki kadın girişimci olarak yola çıktık. Sektöre ilk girdiğimizde insanlar şaşırdı. Ama gördüler ki bu bir ihtiyaç. Yenilikçi bir ürün olduğu için destek oldular. Kaliteli ve daha kullanışlı köpek kıyafeti ve aksesuarları hazırlıyoruz. Kendi markamızı kurduk. Önce çevremize sonra bölgeye ve iç piyasaya satış yapmaya başladık. Şimdi ihraç ediyoruz” dedi.

Köpek kıyafeti

Kadın girişimci olarak atölyede, bulundukları bölgedeki kadınlara iş verdiklerini ifade eden Yeşilbaş, “Bugün işletmemizde kadın istihdamını destekliyoruz ve çalışanların çoğunluğunu kadınlar oluşturuyor” diye konuştu.

Özge Bilal ise önce AR-GE süreçleri ve tasarım ile işe başladıklarını, daha sonra internet sitelerini kurduklarını belirterek, daha yolun çok başında olduklarını vurguladı.

Köpek kıyafeti

Yaptıkları köpek kıyafetlerinin ilgi gördüğünü aktaran Bilal, şunları kaydetti:

“Uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Tamamen tesadüf olarak arkadaşım ile bu işe girdik. Bana farklı bir fikir olarak geldi. Sonra birlikte yol almaya karar verdik. Kendi markamızı kurduk.

Şu anda 7 kişi istihdam ediyoruz. İlk başlarda çevremize ve iç piyasaya ardından e-ticarete yöneldik. Başta İsviçre, Almanya ve Fransa’ya satışımız var. Rusya ve Amerika ile de ihracata yönelik çalışmalarımız var. Sektörde bölgemizde tekiz.”

Köpek kıyafeti

Bilal, üretimlerinde, hayvanların sahipleriyle birlikte giyebilecekleri benzer köpek kıyafeti de tasarladıklarını, bunun da çok büyük ilgi gördüğünü sözlerine ekledi.

Köpek kıyafeti üretip girişimçi oldular

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!