KDV indirimi su faturalarına da yansıdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

KDV indirimi su faturalarına da yansıyacak. Başkan Mustafa Demir, “Su fiyatlarında da yüzde 7’lik bir indirim otomatik olarak gerçekleşmiş oldu” dedi.

KDV indirimi Samsun’da su faturalarına da yansıyacak. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konu gündeme geldi. Meclis üyelerinin bu konudaki sorusuna Başkan Mustafa Demir şöyle yanıt verdi:

“KDV yüzde 8’den yüzde 1’e indi. Su fiyatlarında da yüzde 7’lik bir indirim otomatik olarak gerçekleşmiş oldu. Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz.”

KDV indirimi

47 gündem maddesi 

Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı İkinci Birleşimi yapıldı. Meclis üyelerinin katılımıyla yapılan toplantıda 47 madde görüşüldü.

Mecliste konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Ulaşım Daire Başkanlığı’na geçen otobüs işletmeciliği hizmetinden sahadan çok büyük bir memnuniyet geliyor. Bizim ana hedefimiz ödediğimizden daha az borçlanmak. Şu anda kamu bankaları, kamu kuruluşları nezdinde ödeme dengesi iş yapma kabiliyeti ve proje vizyonluğu noktasında Büyükşehir Belediye meclis üyelerimizin desteği ile çok iyi bir yerdeyiz.”

TEKNOFEST’te de değinen Başkan Mustafa Demir, “TEKNOFEST süreci ile ilgili Samsun’da tüm ilçelerimizde kalıcı eserleri şehrimize kazandırıyoruz.

Bu süreç içerisinde de büyükşehir olarak hummalı bir çalışma yapıyoruz. İlçelerimizde yapılacak kültür, turizm ve sosyal aktivite olarak ne varsa hepsini yapacağız. Etkin bir TEKNOFEST süreci yürüteceğiz. Birlikte başaracağız” dedi.

KDV

Çocuk Üniversitesi 

Ayrıca meclis gündeminde yer alan Çocuk Üniversitesi konusu da karara bağlandı.Çocuk Üniversitesi’nin yapılacağı alanın yanında 28 bin m2’lik kütüphanenin de olacağını ve çocukların bilgi, teknoloji ve kütüphaneye aynı lokasyonda ulaşabileceğini ifade eden Başkan Mustafa Demir, “Bu alan bilgi, teknoloji ve kütüphane lokasyonu olacak. Burada ihtiyaç kadar alanı kullanacağız.

Adına Çocuk Üniversitesi deniyor. Mimar olmamın da gönül rahatlığı ile lokasyon itibarıyla da bugün, yarın ve sonrasını düşünüyorum. 10 yıl sonra bizim yaptığımız bu yapıya, ‘ya nereden bunu buraya yapmışlar’ derler mi denemezler mi diye. Bunu az çok bizim bilmemiz lazım. Diyeceklerse yapmamak lazım” ifadelerini kullanarak şöyle dedi:

“Atakum Belediye Başkanımız Cemil Deveci de bu projeye inanıyor. Emek Park yeşil alan hüviyetini kaybetmeden, çocukların eğitim alacağı bir lokasyon olarak gündemimize geldi. Yoksa Atakum’da bunu yapacak başka yerler de buluruz.

Ama bulduğumuz yerlere de bu binayı yapacağız. Netice itibarıyla arazinin üzerinde olacak. Ama bu lokasyonu kaydırdığınızda çok başka zorluklar ortaya çıkar. Ulaşım, kullanım gibi zorluklar ortaya çıkar. Ayrıca Atakum’a marka değer olarak katacağı vizyonunu da düşünmek gerekir. “

Söz konusu maddeye CHP ve MHP grupları ‘çekimser’ oy verirken, AK Parti, İYİ Parti ve CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise ‘evet’ oyu verdi. Madde oy çokluğuyla meclisten geçti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
KDV indirimi su faturalarına da yansıdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!