Kaymakam : Yardım dekontlarını bana gönderin!

Samsun'un Bafra İlçesi'nde Kaymakam Ertürkmen, kamu çalışanlarından AFAD'a yapılan yardımların dekontlarını göndermelerini istedi.

Kaymakam
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Bafra İlçesi’nde Kaymakam Cevdet Ertürkmen’in, kamu çalışanlarının Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, kısaca AFAD’a yaptıkları yardımların liste halinde kaymakamlığa gönderilmesini istemesi şok etkisi yarattı.

Kaymakam

Kaymakam : Yardım dekontlarını bana gönderin!

Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Bafra’daki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderdiği yazı ile Kahramanmaraş deprem sebebi ile afetzede vatandaşlar için açılan AFAD yardım hesaplarına yatırılan nakdi yardım dekontlarının liste halinde Bafra Kaymakamlığına gönderilmesini istedi.

Kaymakam

Böylesi ne görüldü ne duyuldu?

Bu uygulamanın duyulmasıyla birlikte tepkiler de çığ gibi büyüdü. Olay, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu’nun resmi twitter hesabından konuyu duyurmasıyla birlikte Türkiye gündemine oturdu.

Kaymakam

Büyük tepkiye yol açan Cevdet Ertürkmen’in bu uygulaması üzerine, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti nereye doğru gidiyor? Kamu çalışanlarına yönelik bir çok ağır ve despot uygulama gördük ama böylesine ilk kez şahit oluyoruz. Bunun adı resmen baskı ve mobingdir. Ne yapmak isteniyor?” şeklinde yorumlar yapıldı.

Kaymakam

Milletvekili Hancıoğlu gündeme taşıdı

Yardım dekontlarını mobbing ve fişleme olarak değerlendirerek konuşu resmi twitter hesabından kamuoyu gündemine taşıyan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Yaşadığımız bu büyük felaket sonrasında, insan olan, vicdanı olan herkes, zaten imkanı oranında, gücü oranında seferber olmuş durumda! Hal böyle iken kamu çalışanlarına, AFAD hesaplarına nakdi yardım yapmaları için baskı kurmak, zorla dekont istemek ‘mobbing’dir, fişlemedir!” ifadelerini kullandı.

Tepkilerin büyüdüğü olayla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Kaymakam : Yardım dekontlarını bana gönderin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!