Kayak Merkezi : Kış sporlarının adresi Ladik Akdağ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayak Merkezi denildiğinde Samsun’da akla gelen ilk mekan. Orta Karadeniz Bölgesi’nin en önemli noktalarından Akdağ doğal güzelliği ile büyülüyor.

Kayak Merkezi olarak Samsun’un en güzide mekanlarından biri olan Akdağ Kayak merkezi, kış hem merkezden hem ilçelerden hem de çevre illerden binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Samsun’un kış turizmine önemli katkı sağlayan merkez, 7’den 70’e her kesime hitap ediyor.

1800 metre yükseklikteki Akdağ, adından da anlaşılacağı üzere kış ayları boyunca beyazlara bürünür. Bugüne dek yalnızca yöre halkının nimetlerinden faydalanabildiği Akdağ, aslında her zaman ilgi odağıydı. Daha çok yaz aylarında yapılan yayla şenlikleri ile adını duyuran yaylanın; uygun zemini birçok çim kayağı meraklısının dikkatini çekmiş, ve daha sonraları bu amaçla birçok organizasyona ev sahipliği yapmıştır.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan 1500 metre uzunluğundaki telesiyej ve konaklama amaçlı yatırımların ardından bölge kış turizmine de uygun hale gelmiş ve turistik kayak tesisi hüviyeti kazanmıştır. Konumu dolayısıyla Samsun’un yanı sıra; Amasya, Çorum, Tokat gibi civar illerin de yoğun ilgisiyle her geçen gün daha çok tanınan ve ziyaret edilen “Ladik Akdağ Kış Sporları Merkezi” bölgenin kış turizmi odaklarından biri haline gelmiştir.

Samsun’a 75 kilometre mesafede bulunan Ladik; kaplıcaları, kayak merkezi ve doğal birçok güzelliği ile cazibe merkezidir. Kış sporları tesislerine özel aracınızla veya yerel turizm şirketlerinin düzenlediği günübirlik organizasyonlara katılarak ulaşabilirsiniz. Ladik ilçe merkezinden geçtikten hemen sonra birkaç kilometrelik tırmanma hattında yol alarak tesislere ulaşmak mümkün. Tırmandıkça artan yükseklikle birlikte ortaya çıkan panoramik manzara izlenmeye değer.

Kayak Merkezi : Kış sporlarının adresi Ladik Akdağ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!