Kavak ilçesinde anonsla işçi aranıyor

Samsun'un Kavak ilçesinde zabıta ekipleri anonsla işçi arıyor.

Kavak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Kavak ilçesinde yılda iki kez sanayi tesislerinde çalıştırmak için anonsla işçi arayor. Uygulanan bu model ile ilçe Türkiye’ye de örnek oldu.

Kavak Belediyesi ilçedeki fabrikalarda istihdam edilmek üzere yeniden anonsla işçi aramaya başladı. Zabıta Müdürlüğü gün içinde yaptığı aralıklı anonslarla çalışmak isteyenleri veya iş arayanları belediye halkla ilişkiler birimine davet etti.

Kavak
Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu. (Fotoğraftaki)

İki dönemdir Kavak Belediye Başkanlığını yaptığı ilçesinin işsizlik sorununu çözmek için büyük mücadele veren Başkan İbrahim Sarıcaoğlu ise ilçe halkı ile aynı hedefte birleşerek başarıyı birlikte yakaladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da 5. Teşvik Bölgesi kapsamına almasıyla Samsun’un sanayileşme de en hızlı gelişen ilçesi konumuna ulaştıklarını anlatan Sarıcaoğlu şunları söyledi:

AK Partili Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, “Yıllar süren emeklerimizin meyvesini alıyoruz. Artık gençlerimiz gurbete gitmiyor. Biz dışarıdan işçi alıyoruz. Bir rüya ilçemizde gerçek oldu “dedi.

“Bu yolda hiçbir fedakârlıktan kaçınmadık. İlçemize davet ettiğimiz yatırımcılara elimizdeki tüm imkânlarımız ile s0eferber olduk. Bir kişi daha fazla istihdam edilsin diye şantiye binamızı dahi boşaltıp sanayicilerimizin kullanımına verdik. Kavak OSB’de tam doluluk yakaladık.

Hatta Samsun Valiliğimizle gelen taleplere cevap verebilmek için OSB’de alan genişletme çalışmalarına başladık. İşte bu çabaların sonunda işsizliği yok denilecek noktaya getirdik. Ve anonsla işçi arıyoruz.”

Kavak

Kavak çok iyi noktada

İlçede en hareketli anların sabah ve akşam saatlerinde olduğunu belirten Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şöyle konuştu:

“Bugünlere ulaşmak için büyük emek verdik. Şükürler olsun ki bir rüya burada gerçek oldu. İlçemizde en hareketli anlar mesainin başladığı ve bittiği saatler. Gün içinde cadde ve sokaklar bomboş gelen misafirler burada kimse yaşamıyor mu diye soruyor. Anne  baba işte çocukların okulda olduğunu öğrenince de şaşırıyorlar. Kavak’ta bu gelişim karşısında müşteri bulamayan kahvehaneler birer birer kapandı.

Bir zamanlar 22 dolayında kahvehane varken şimdi birkaç tane esnafa hizmet veren çay ocağı var. İlçemiz bugün geldiği noktada artık Samsun ve çevre ilçelerden de gelen gençlerimize de iş kapısı olmuştur. Ve iddia ediyorum ki gelecek yıllarda Kavak gerek nüfus ve gerekse kentleşme anlamında çok daha iyi noktalarda olacaktır.

Bugünlere gelmemizde bizlere destek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, İl ve ilçe Parti teşkilatlarımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve her zaman dua ve destekleri ile yanımızda olan değerli hemşerilerime çok teşekkür ederim.”

Kavak ilçesinde anonsla işçi aranıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!