Kasko maliyetleri nasıl düşürülür?

Kasko
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artan kasko maliyetlerine iyi gelecek öneriler

Pandemi ve ardından global çapta yaşanan gelişmeler, döviz kurundaki dalgalanmalar, yedek parça ve işçilik maliyetlerini artırdı.

Bu durum kasko maaliyetlerinin geçen yıla göre artmasını beraberinde getirdi.

Generali Sigorta CEO’su ve Genel Müdürü Sylvain Ducros, araç sahiplerinin alacakları minik önlemlerle artan bu maaliyetleri karşısında bütçe ve ihtiyaçlarına özel çözümler bulabileceklerini belirttib

Sylvain Ducrosson yıllarda araç sahipleri arasında çok konuşulan konulardan biri olan modüler sigortaları hakkında bilgilerin yanı sıra bütçeleri hafifletecek öneriler paylaştı.

Milyonlarca sürücünün kasko sigortası yok

“Kara Taşıtları Sigortası” sigortasının; bir aracın kaza yapması, yanması, kötü niyetli hareket, çalınması ya da çalınma girişimi gibi çok sayıda riske karşı koruma sağladığını belirten Sylvain Ducros şunları söyledi:

Kasko

“Araçlarda meydana gelen ufak hasarlar dahi yaptırmaktan daha pahalıya mal olabiliyor.

Özellikle araç sayısının yoğun olduğu bölgelerdeki aktif kaza riskini de göz önünde bulundurduğumuz takdirde,  sigorta yaptırmanın önemi bir kez daha anlaşılıyor.

Son dönemlerde gelen zamlar sebebiyle milyonlarca araç sahibi kasko sigortası olmadan yola çıkıyor.

Ancak bu olumsuz tabloyu tersine çevirecek çözümler mevcut.”

Her bütçeye ve beklentiye uygun

Sylvain Ducros, her türlü riske karşı araç sahiplerini güvence altına alan sigortanın, günümüzde en çok talep gören sigorta türleri arasında yer aldığını ifade etti.

Sylvain Ducros, “Modüler kasko sigorta ürünleri ise günümüzde bütçe ve müşteri ihtiyaçlarına göre şekillenen özel poliçeler oluşturabilme imkanının yanı sıra hızlı ve zahmetsizce sigorta alma deneyimi sunuyor.

Modüler sigorta ürünleri, sunduğu teminat paketlerinin yanı sıra sigortalıya ekstra indirim opsiyonları da sağlıyor” dedi.

Kasko

Her teminat fiyatı yükseltiyor

Araç sahiplerinin istediği sigorta türünün teminatları arasından seçim yapmalarının da sigorta primini düşüreceğini aktaran Sylvain Ducros, “Çünkü, sigorta poliçesine dahil edilen her bir teminatınızn fiyatını yükseltiyor.

Bu durum araç sahiplerine bütçelerini aşan ödemeleri beraberinde getiriyor. Bu duruma dur demek mümkün.

Örneğin modüler sigortacılık ürünlerinden biri olan modüler kasko, esnek yapısı ile araç sahibinin kendi kapsamını belirlemesine olanak tanırken, ihtiyaç dahilinde olmayan teminatlara ekstra prim ödeme zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor.

Diğer bir deyişle, modüler kasko sayesinde araç sürücüleri istedikleri özellikleri seçerek poliçelerini kendileri oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Hasarsızlık koruma teminatını dahil edin

Hasarsızlık koruma teminatının dahil edilerek veya muafiyetli tercih edilerek primin önemli oranda düşürebileceğini de aktaran Sylvain Ducros, artık  sigortaların müşterilerin ihtiyaçlarına göre yeniden şekillendirilebileceğini belirtti.

2 yeni ürünü araç sahipleriyle buluştu

Generali Sigorta’nın modülerlik opsiyonu ile araç sahiplerini buluşturduğu “Benim Kaskom” sigortasının ardından 2 yeni ürünüyle daha araç sahiplerine yepyeni bir sigortacılık deneyimi vaat ettiğini belirten Sylvain Ducros, “Araç masraflarının arttığı bu dönemde müşterilerin ihtiyaçlarına yeni alternatifler sunuyoruz.

Generali Sigorta, mevcut ürünü olan ‘Benim Kaskom’u teminatları ihtiyaca göre şekillenebilen bir  ürün olarak yeniliyor.

Aynı zamanda araç sahiplerini ana risklerden koruyan yeni ekonomik ürün ‘Benim Uygun Kaskom’ ve yeni pert ürünü ‘Aracım Güvende Kaskom’ ile müşterilerine, bütçeye ve ihtiyaca özel poliçe oluşturabilme imkanı sağlıyor.

Araç sahiplerinin web sitemizi ve acentelerimizi ziyaret ederek  bütçelerine iyi gelecek uygun ürünleri incelemeleri mümkün” ifadelerini kullandı.

Kasko maliyetleri nasıl düşürülür?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!