Kariyer Fuarı’ndaki provokasyona tepkiler büyüdü

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ev sahipliğinde 28 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nda (OKAF’23) yapılan statların renklerine tepkiler büyüdü. OMÜ Rektörlüğü açıklama yaparak stantların kaldırıldığını duyurdu.

Kariyer Fuarı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bölge üniversitelerin de paydaş olduğu Orta Karadeniz Kariyer Fuarı öncesinde hazırlanan stantların renkleri büyük tepki çekti.

Yılport Samsunspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği haftada fuarın stantları için tercih edilen renkler, kasıtlı olarak tercih edilmiş, provokasyon amacı taşıdığı ifade edildi. Kırmızı-Beyazlı taraftarların büyük tepki gösterdiği olayla ilgili Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü yazılı bir açıklama yaptı.

Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da 28-29 Nisan’da gerçekleşecek olan Kariyer Fuarı’nda katılımcılar için bahçe kısmında hazırlanan stantların ‘bordo-mavi’ renklerde seçilmesinin ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kariyer Fuarı

Kariyer Fuarı’ndaki stantlar toplatıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi ev sahipliğinde 28 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’na (OKAF’23) yönelik yapılan çalışmalarda yüklenici firma tarafından talebimiz ve bilgimiz dışında renk tercihinde bulunulmuştur.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsunspor Süper Lige geri döndü

Konu fark edilir edilmez, Şehrimizin duyarlılıkları dikkate alınarak brandalar toplatılmış ve yenileri ile değiştirilmesi talimatı verilmiştir.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak her zaman Samsunumuzun, bölgemizin ve ülkemizin değerine değer katmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Samsunspor ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi, şehrimizin ve ülkemizin önemli iki değeridir. Bu vesile ile değerlerimizi birlikte korumaya ve OKAF’23 heyecanını hep birlikte paylaşmaya tüm halkımızı davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü”

Kariyer Fuarı

Kariyer Fuarı’ndaki provokasyona tepkiler büyüdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!