Karavan hayalini ‘School Bus’ ile gerçekleştirdi

karavan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karavan hayali için satın aldığı ‘School Bus’ı 700 bin liraya dönüştürerek gerçekleştirdi.

Çocukluğundan itibaren karavan hayali kuran 30 yaşındaki gezgin Kadir Mert; bunun için 7 ay önce 260 bin liraya ‘school bus’ satın aldı. Yaklaşık 700 bin lira civarında masraf yaparak karavana dönüştürdü.

Karavan
Satın aldığı School Bus’ı karavana dönüştürdü.

Ardından da Atakum ilçesi sahiline park ettiği karavanda yaşamaya başladı. Vatandaşlar karavana yoğun ilgi gösterip fotoğraf çektirmeye başladı.

Yamaç paraşütü eğitmenliği ve yazılım işiyle uğraşan Kadir Mert; 7 ayda tamamladığı karavanın çocukluk hayali olduğunu ifade etti.

Karavan hayali için binlerce lira harcadı

Aynı zamanda gezgin olan Mert, Endonezya, Tayland, Singapur, Kamboçya, Nepal, Hindistan gibi ülkeleri dolaştı. Mert;“Toplamda 700 bin lira harcadım. Bunun 400 bin lirasını aracı yürür hale getirebilmek için harcadım. Güneş enerjisi, çatı, bunlarla alakalı depolar ve birçok masrafımız oldu” ifadelerini kullandı.

Karavan

Karavanda yaşamanın çocukluk hayali olduğunu kaydeden Kadir Mert, Amerika’dan motor aksamı ile ilgili parçalar getirdiğini kaportasından boyasına, jantlranından lastiklerine kadar birçok bölgesinde yenilik yaptırdığını vurguladı.

Karavanın bitmesi ile birlikte satın almak isteyenlerin sayısının arttığını ifade eden Mert, “Satın alma teklifleri geliyor ama bunun bende bir karşılığı yok.Gelip fotoğraf çekebilirsiniz, misafirim olabilirsiniz, gezilerime katılabilirsiniz ama satış yapamam kesinlikle. Nasıl satayım, bu benim evim. Hayatımı burada sürdürüyorum” diye konuştu.

Karavan hayalini ‘School Bus’ ile gerçekleştirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!