Kahve içenlerde kalp krizi riski yüzde 21 azalıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Budapeşte’deki Semmelweis Üniversitesi ve Londra’daki Queen Mary Üniversitesi, bugüne kadar gerçekleştirilen en kapsamlı kahve araştırmasına imza attı.

11 yıl boyunca 468 bin kişinin tüketimi ile sağlık sorunları arasındaki bağlantının incelendiği araştırmaya göre, günde 3 fincan tüketmek kalp hastalıklarından kaynaklı ölüm riskini yüzde 17, kalp krizi geçirme riskini de yüzde 21 düşürüyor.

Sağlığa faydaları yapılan araştırmalarla kanıtlanan kahvenin popülaritesi son yıllarda özellikle gençler arasında giderek artıyor.

Dünya çay tüketiminde ilk sırada yer alan ülkemizde dikkat çekici şekilde sayılarını artıran yeni nesil kahve markalarında, tüketiciler iyi çekirdek ve karakterli aroma arıyor.

kahve

Sierra Nevada bölgesi çekirdek kalitesiyle dikkat çekiyor

Sierra Nevada’nın yüksek rakımlı ormanlarından elde edilen çekirdeklerinin, Nevada Coffee’de benzersiz aromaya dönüştüğünü ifade eden Nevco Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Narinç, Typica ağaçlarının bulunduğu bu özel bölgeyi şu sözlerle anlattı:

“Kolombiya’daki Sierra Nevada, dünyanın en eşsiz bölgelerinden biri. Deniz seviyesinden 5.800 metre yükseklikte, deniz kıyısına 42 km uzaklıkta bir dağ.

Bu dağın denize yakınlığı, daha yüksek bağıl neme sahip benzersiz bir mikro iklim yaratıyor. Bu da ona daha fazla yoğunluk katıyor.

Kahvelerimiz, Sierra Nevada’da yetişen Typica ağaçlarından geliyor.

Typica ağaçları, 7-8 saatlik bir yürüyüşle ulaşılabilen ve UNESCO tarafından 1979 yılında Biyosfer Rezervi ve Dünya Mirası Alanı olarak ilan edilen bu sarp bölgede yetişiyor.”

kahve

“Nevada kahvesi geleneksel yöntemlerle yetiştiriliyor”

Misyonlarının misafirlerine keyifli ve eşsiz bir deneyimi yaşatmak olduğunu ifade eden Ercan Narinç, şöyle anlattı:

“Nevada kahvesi, dünyanın en değerlilerinden biri. Bu eşsiz kahveyi Kolombiya’da sadece 450 aile üretir. Bu ailelere erişmek ve satış izni almak son derece zordur.

Kolombiya Sierra Nevada kahvesi, uluslararası organik tarım standartları altında çeşitli akreditasyonlar almıştır.

Atalarından kalma geleneğe göre ve tabiat anayla uyum içinde yaşayan Sierra Nevada’nın yerli halkı, bunu yetiştirmek için kimyasal kullanmaz.

İşte biz de bu, benzersiz özelliklerinin yanı sıra Nevada Coffee’de tamamen bu konsepte uygun olarak müşterilerimize hizmet veriyoruz.”

kahve

“Kendine has aromasında fındık ve çikolata notaları öne çıkıyor”

Yerli ormanların gölgesinde yetişen Sierra Nevada kahvesinin belirgin bir aromaya sahip olduğuna dikkat çeken Nevco Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Narinç:

“Nevada kahvesi, belirgin bir aromaya, yüksek gövdeye, iyi bir çekirdek boyutuna, düşük asiditeye, belirgin bitter çikolata ve kavrulmuş fındık notalarına sahip.

İlk yudum pürüzsüz çikolata tadı ve ardından fındık notalarını damağa getirir. Bu birinci sınıf öğütülmüş kahve için sadece en iyi ve en büyük çekirdekler seçilir.

Öğütülen çekirdekler, espresso ve filtrelerimize eşsiz bir aroma kazandırır” dedi.

kahve

Sağlıklı, doğal ve sürdürülebilir gıda

Ercan Narinç, gıda sektöründe farklı alanlarda faaliyet gösteren Nevco Holding’in doğal ve sürdürülebilir gıda konusundaki hassasiyetlerinden bahsederek sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Nevco Holding olarak, bugünün gıda sektöründe daha sağlıklı, doğal ve sürdürülebilir gıda hizmeti vermenin heyecanını ve bu sektörün öncü firmalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

İnsan sağlığı üzerine etkilerini inceleyen araştırmaların her biri, bu eşsiz bitkinin sağlığa faydalı yeni bir yönünü ortaya çıkarıyor.

Biz de çekirdek kalitesini yüksek tutarak ve çekirdekten fincana gelene kadarki süreçlerini olabildiğince sürdürülebilir hale getirerek alınan faydayı en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz.

Sierra Nevada’nın kendine has ikliminde yetişen bitkilerinden elde edilen çekirdekleri işleyip eşsiz aromalı kahvelere dönüştürerek müşterilerimizle buluşturuyoruz.”

Kahve içenlerde kalp krizi riski yüzde 21 azalıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!