Kahramanmaraş’ta büyük çaba, mucize kurtuluş

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı arama - kurtarma ekipleri deprem bölgesinde 32 saat sonra 10 yaşındaki çocuğa, 25 saat sonra da 5 yaşındaki bir çocuğa sağ olarak ulaşmayı başardı. Ekipler toplamda 7 vatandaşı enkaz altından sağ kurtardı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem nedeniyle yaşanan büyük yıkım sonrasında Türkiye’nin dört bir yanından arama kurtarma ekipleri afet bölgesine gönderildi.

Dün yola çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 3 itfaiye aracı ve 25 personel de bu sabah 05.00 itibariyle afet bölgesine ulaştı. Ekipler, hızla arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

AFAD ile koordineli olarak yürütülen çalışmalarda itfaiye ekipleri 7 saat içinde 3’ü çocuk 7 vatandaşı sağ olarak enkaz altından çıkarmayı başardı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta 3’ü çocuk 5 kişiye ulaşıldı

İtfaiye ekipleri ilk olarak Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde çöken 7 katlı binanın altında mahsur kalan 2’si çocuk 5 kişilik aileye ulaşmak için harekete geçti.

Kahramanmaraş

Kurtarma çalışmalarında ilk olarak ailenin en küçük üyesine ulaşıldı. 5 yaşında ismi henüz belirlenemeyen küçük çocuğun 25 saat sonra enkazdan çıkarılması sırasında itfaiye personelinin sevinci de cep telefonu kameralarına yansıdı.

Ekipler daha sonra ailenin diğer üyelerine sağ olarak ulaşmayı başardı.

Kahramanmaraş

32 saat sonra enkaz altından çıkarıldı

Ayrıca itfaiye ekipleri yine Elbistan ilçesinde başka bir enkazdan 32 saat sonra 10 yaşındaki bir çocuğu kurtardı. İsmi henüz öğrenilemeyen 10 yaşındaki erkek çocuk ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürüldü.

Kahramanmaraş’ta büyük çaba, mucize kurtuluş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!