Kadınların el emeği sergisi ilgi gördü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınların el emeği göz nuru yaptıkları ürünler bir AVM’de sergilendi.

Kadınların 32 usta öğretici gözetiminde yaptıkları el sanatları ürünler görücüye çıktı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı açılan Hanımeli El Sanatları Sergisini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı destekleri ile kurslar açıldı. Tekkeköy, Canik, İlkadım ve Atakum halk eğitim merkezleri iş birliği yapıldı. Açılan sergideki ürünleri Samsunluların beğenisi topladı.

Kadınların sergisine büyük ilgi

32 usta öğreticinin gözetiminde yapılan; sepet örücülüğü, seramik, takı, geleneksel Türk işlemeleri, yöresel bebekler, makrome, ahşap boyama, keçe çanta, geri dönüşüm ürünlerinden sanatsal tasarımlar dikkat çekti.

Kadınların sergisi
Kadınların sergisine protokol üyeleri de yoğun ilgi gösterdi.

Ayrıca; Ayancık yaka işi işlemeler, iğne oyası, kağıt rölyef, Türk-İslam kültürünü yansıtan tablolar, su kabağı oymacılığı, kazaziye, çini, ipek kozası ve dekoratif aksesuarlar gibi çeşitli el sanatlarından birbirinden farklı yüzlerce ürün Samsunlular tarafından büyük ilgi gördü.

Başkan Mustafa Demir, ayrıca sergi ziyaretinin ardından yatırımları inceledi. Başkan Demir, özellikle Samsun’u her alanda geleceğe taşımak için vizyoner projelerle hizmet ettiklerini ifade etti.

Kadınların sergisi

Vizyoner projeler

Kırsal altyapıda Samsun olarak önemli mesafe kat ettiklerini dile getiren Başkan Demir şunları söyledi:

“946 kırsal olmak üzere 1251 mahalleye hizmet veriyoruz. Özellikle yol ve içme suyu problemini gündemimizden çıkaracağız. 3 yıl önce 946 kırsal mahallemizde içme suyu temini noktasında sıkıntı yaşayan 401 mahallemiz vardı.

Yaptığımız çalışmalar ile bu sayıyı 161’e düşürdük. Bununla birlikte 2022 yılında da aynı tempoyla çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Samsun’un her alanda vizyonu yüksek, nezih ve örnek bir kent olması için gayret sarf ediyoruz.”

Kadınların el emeği sergisi ilgi gördü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!