Bizimle İletişime Geçin

Gündem

Japon balıkları daha dikkatli!

Yapılan bir araştırmaya göre, Japon balıkları insanlardan daha dikkatli…

Microsoft’un yaptığı araştırmaya göre; Japon balıklarının dikkat aralığı 8 saniyeden daha az.

Araştırmanın devamında ise günümüz insanının dikkatini tek bir noktada tutma süresinin Japon balığından da az olduğu söyleniyor.

Bunun nedeni ise teknoloji ile aşırı içli dışlı oluşumuz.

Japon balıklarının dikkat aralığı

İşletme sahibi olarak bunun etkisini, müşterinizin artan sabırsızlığı ışığında, siz de işletmenizde görmeye başlamışsınızdır.

Artan talepler ve yakalaması neredeyse imkansız olan rekabet arasında kaybolmanıza gerek yok.

Microsoft, yapılan araştırmayı şu şekilde yorumladı:

“Pisano olarak 1000’den fazla lokasyonda otel, dükkan ve bankanın müşteri geri bildirimini topluyoruz.

Bu nedenle günümüz müşteri profilinde azalan dikkat aralığında neler yapmanız gerektiğini biliyoruz.

İşte burada sabırsız müşterilerinizi sadık müşteriniz haline getirecek adımlar.

Japon balıkları

Google My Business Kullanın

Potansiyel müşterilerinizi kaybetmenizin en önemli sebeplerinden biri iletişim bilgilerinizi internet üzerinden bulamıyor olmalarıdır.

Google My Business’in kullanımı hem kolay hem oldukça popüler. İşletmenizi birkaç kolay adımla GMB listesine ekleyebilirsiniz.

En yakınındaki restoran, otel ya da bankaya bakan potansiyel müşterileri bu uygulama sayesinde kazanabilirsiniz. İnternetten yerinize bakan müşterilerinizin ise sizi Google Maps üzerinden kolayca bulması ise cabası.

Japon balıkları

Sosyal Medyayı Kullanın

Aşırı sosyal medya kullanımı dikkat toplama süresini azaltan temel etkenlerden biri. Fakat siz bu durumu kendi lehinize çevirebilirsiniz.

Sosyal medya müşterileri işletmenize çektiğiniz bir araç olabilir.

Bunun için sosyal medya stratejiniz markanızın tanıtımına ve iş dünyasında nerede durmak istediğinize odaklanmalıdır.

Bu doğrultuda bir sosyal medya planı oluşturursanız, müşterilerinizin işletmenize olan farkındalığının hızla arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Kampanya Yürütün

Kampanyalar, müşterileri işletmenize çekecek en güçlü araçlardan biridir. Rekabet yakalaması zor bir hale geldiğinde, düzenlediğiniz kampanyalar rakipleriniz arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Kampanyalar müşterilerinizin ilgi duyduğu noktalara yönelik olmalıdır. Bu nedenle hitap ettiğiniz müşteri profilini iyi analiz etmelisiniz.

Müşterilerinize bu yöntemle ulaşabilirseniz, uzun süre dikkat aralıklarında kalırsınız.

Müşterilerinizi Doğru Yönlendirin

Eğer bir müşteri işletmenizde aradığını bulamıyorsa işletmenizin ne kadar büyük ya da küçük olduğunun bir önemi kalmıyor.

Müşterinizin dikkatinin işletmenizden kaybolmasını istemiyorsanız, doğru yönlendirme teknikleri uygulayın.

Müşteri için ilk defa geldiği bir işletmede yönünü bulmak oldukça zordur. Müşteriniz için bu süreci kolaylaştırın.

Japon balıkları

Pisano Kullanın

Müşterinizin dikkat dağınıklığının ne zaman başladığını biliyor musunuz?

Eğer iyi analiz edilmiş bir müşteri profili raporunuz varsa, müşterilerinizin hareketlerini önceden tahmin edebilirsiniz.

Müşteri profili analizi size, başarılı müşteri deneyimi stratejileri oluşturmanıza olanak tanır.

Pisano, son teknoloji dijital anketleri sayesinde gerçek müşterilerinizde anında geri bildirim toplamakla kalmaz, müşteri profilinizi tanımanıza da yardımcı olur.

Pisano müşteri deneyimi konusunda iş yeriniz için en uygun çözüm. Pisano, işletmenizin büyümesi için, gerçek müşteri geri bildirimlerini toplar ve analiz eder.”

Yorum Yap

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Editör

Gündem

Samsun YEDAŞ’ta yeni yönetim

Genel merkezi Samsun olan Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.’de (YEDAŞ) Yunus Emre Bilgi, ‘genel müdür’ olarak atandı,

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren YEDAŞ’ta 3,5 yıldır genel müdür olarak görev yapan Hasan Yasir Bora’nın bu görevi 1 Aralık 2022’de halen YEDAŞ’ta dağıtım direktörlüğü görevini yürüten Yunus Emre Bilgi’ye devredeceği açıklandı.

Bora’nın YEDAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak grupta çalışmalarına devam edeceği belirtildi.

Samsun’dan büyüyen firma

Bora bu değişiklikten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, “3,5 yıldır başarılı bir şekilde çalışan ekibimizdeki bu bayrak değişimi ve atamaların YEDAŞ’ın bundan sonraki adımları için çok sevindirici olduğu ve takım oyunun en güzel örneklerinden birinin sergilendiğini göstermektedir” dedi.

Samsun

Hasan Yasir Bora, YEDAŞ Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam edecek. (Fotoğrafta)

Yeni nesil enerji şirketi

Genel müdürlük görevini devralacak olan Bilgi, ‘Kesintisiz, Kaliteli ve Sürdürülebilir Enerji’ sloganıyla yolculuğuna başlayan YEDAŞ’ı ulusal ve uluslararası arenada markalaştırmayı amaçlanıyor.

‘Müşterilerine, yönetimine, çalışanlarına, topluma ve tedarikçilerine’ ise şu mesajı verdi: “Tüm paydaşlara değer katarken, sektöre yön veren yeni nesil enerji şirketi olacağız.”

Bilgi’den boşalan dağıtım direktörlüğüne, YEDAŞ’ta müşteri teknik hizmetleri koordinatörü olarak görevini sürdüren Ümit Yaşar Kışla atanırken, Cihangir Gençoğlu ise yatırım ve tesis direktörlüğü görevine getirildi.

Yunus Emre Bilgi kimdir?

Yunus Emre Bilgi, 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Çeşitli elektrik dağıtım şirketlerinde çalışan Bilgi, 2019 yılı Ağustos ayından bu yana YEDAŞ’ta dağıtım direktörü olarak görev yapıyordu.

Okumaya devam et

Gündem

OMÜ işçileri grev kararı aldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) çalışan Tez-Koop-İş Sendikası üyesi işçiler, üniversitede grev yapılıp yapılmaması için sandık başına giderek oy kullandı. Yapılan oylamada ‘grev’ kararı çıktı

Samsun’da aylardır OMÜ ile Tez-Koop-İş Samsun Şubesi arasında çözüme kavuşturulamayan toplu iş sözleşme görüşmelerinin çözümsüzlük ile sona ermesi sonrası, sendika grev kararı aldı.

Üniversitenin Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde Samsun İŞKUR Müdürlüğü’nün kurduğu ‘grev oylaması sandığı’nda toplam 532 oy kullanıldı. Yapılan oylamada 438 evet oyu çıkarken, 94’de hayır oyu çıktı.

OMÜ’de işçi iradesi sandığa yansıdı

Oylama sonrasında greve gidilmesi yönünde karar çıkarken Tez-Koop-İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, yapılan oylama ile ilgili açıklama yaptı.

Sayın, “Bize önerilen yüzde 5’lik bir zammın aslında ülkenin, yönetiminde de halka sunulanla aynı olduğunu, bir anlamda görmüş olduk.

Burada hem yüzde 5’lik zam, hem de çalışma koşullarımız anlamında gerçekten zor koşullarda çalışan, işçi arkadaşlarımızın hem çalışma koşullarının düzeltilmesi, hem de yaşamsal, ihtiyaç olan ekonomik durumun iyileştirilmesi için bir yola çıkmıştık.

Bu yolculukta, işçi arkadaşlarımızın iradesi bugün sandığa yansıdı” dedi.

OMÜ

Suç rektörde değil daire başkanlarında

OMÜ’de toplu iş sözleşme görüşmelerinin tıkanması ve sendika olarak grev kararı almaları ile ilgili daire başkanlarını suçlayan sendika başkanı Tarık Sayın, ayrıca şunları dile getirdi:

“Süreci buraya getiren, OMÜ Rektörü hocamız Yavuz Ünal değil. Rektör hocamızın altında çalışan, daire başkanları bu süreci, buraya getirmiştir.

Çünkü biz ilk gün üniversitenin kapısından içeriye girdiğimizde, şunu gördük, biz iyi niyetli olarak gelmiştik buraya hatta ellerimizde çikolatalarla gelmiştik.

Ama ilk uğradığımız kapıda sendikacılardan nefret ettiklerini söyleyen daire başkanlarıyla karşılaştık.

Ama biz hiçbir zaman sağduyulu yapımızı kaybetmedik. Her zaman onlara karşı sıcak yaklaşımla hareket ettik.

Fakat üniversitede her zaman şu vardı, geçmişten beri gelen çarpık düzen ve geçmişten gelen çarpık bir sendikal anlayış, burada işverenin her istediğini yapabileceği, istediğini değiştirebileceği noktadaydı.

Biz burada işçilerin iradesi olmadan, hiçbir şeyin değişemeyeceğini, hiçbir şeyin dönüştürülemeyeceğini, yönetime bir anlamda bu sandıktan çıkan sonuçlarla anlatmış olduk.”

OMÜ

28 Kasım’ın ‘greve çıkma’ günü olacağını ifade eden Sayın, “Eğer bu süre zarfında herhangi bir gelişme olmazsa 28 Kasım’da grev e çıkacağız.

Üniversitede tüm işyerlerinde iş bırakacağız. Grevin daha etkin bir şekilde ilerleyebilmesi için gerekli çalışmalarımızı, temsilci ve işçi arkadaşlarımızla yürüteceğiz” dedi.

Tez-Koop-İş Sendikası Şube Sekreteri Buket Özden de yaptığı açıklamada, “30 Haziran 2022 tarihinde biten sözleşmemiz ile ilgili yönetimle görüşmelerimizi gerçekleştirdik.

Fakat işçi arkadaşlarımızın lehine istediğimiz sonuçları elde edemeyeceğimizi anladık. Beraberinde gelen 4 aylık bir eylem süreciyle yönetimden çok fazla, olumlu yanıt alamadık” diye konuştu.

Okumaya devam et

Gündem

Raylı Sistem İşletmecileri Samsun’da buluştu

Raylı Sistem İşletmecileri

Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği (TÜRSİD), 11. Emniyet Komisyonu Toplantısı’nı Samsun’da gerçekleştirdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ A.Ş.’ nin ev sahipliğinde yapılan toplantıya 8 ilden metro ve tramvay işletmecisi kurum yöneticileri katıldı.

Kent içi raylı toplu taşımacılık hizmetlerinin halkın yaşam kalitesine, çevreye, sağlığa, hareketliliğe ve ekonomik kalkınmaya katkısını güçlendirmek amacı taşıyan TÜRSİD, bu kez Samsun’da toplandı.

11. Emniyet Komisyonu Toplantısı’na Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Gökhan Beler’ in yanı sıra Metro İstanbul, Ankara EGO, İzmir Metro, Kocaeli-Ulaşım Park,

Eskişehir Estram, Bursa Burulaş A.Ş. Kayseri Ulaşım A.Ş. ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nden raylı sistem işletmecisi şirket ve idarelerin departman yöneticileri büyük ilgi gösterdi.

Raylı Sistem İşletmecileri

Raylı Sistem İşletmecileri yenilikleri paylaştı

İşletmeci kuruluşların metro ve tramvayların emniyet sistemlerine ilişkin doküman sunumu yaptığı toplantıda periyodik sağlık, psikoteknik ve psikotrop içerik periyodu ve uygulamasının yanında hat açılışı ile birlikte işletmelerde oluşturulması gereken minimum doküman listesinin belirlenmesi konuları da ele alındı.

Kurumlar işletme bazında yaşadığı gelişmeleri, yenilikleri ve tecrübeleri paylaştı. Kent içi raylı sistemlerde kaza araştırmaları ve emniyet yönetmeliğiyle ilgili çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021 | Tüm hakları saklıdır. İnternet sitesinde yer alan görsel ve metinlerin izinsiz kopyalanması yasaktır.