İYİ Partili Yaşar’dan Bafra OSB eleştirisi

TBMM'de konuşan Bedri Yaşar, Bafra OSB'de metrekare fiyatlarının 10 katı arttığını belirterek bu duruma tepki gösterdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, sanayi yatırımı olmadan üretim, istihdam ve kalkınmanın sağlanamayacağını belirterek, “Bafra Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) metrekare fiyatın 60 TL’den 600 TL’ye çıktığını söylüyorlar. Yani 10 katı arsa bedelleri artmış vaziyettedir. Halbuki, gelişmiş ülkeler veya gelişmekte olan ülkelerde yatırımcıya bu araziler özellikle ücretsiz tahsis edilmektedir” dedi.

Denetim ve numuneleri harcamaları

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, OSB yatırımcısına ücretsiz veya ucuz arazi tahsisinin tek başına yeterli olamayacağına da işaret ederek sözlerini söyle sürdürdü:

İYİ Parti

“Arazi tahsisinin yanı sıra, özellikle organize sanayi bölgelerinde gerek işletme kredisi açısından gerekse yatırım kredisi açısından muhakkak suretle desteklenmelidir. Özellikle organize sanayi bölgelerinde yapılacak yatırımlara her türlü katkıyı sağlamamız lazım. Siz mümkün olduğunca parayı tüketime harcadınız, biz daha çok üretime parayı harcamak istiyoruz. Ayrıca birçok işletme denetim numuneleri için ayda yaklaşık 4 bin lira harcama yapmak zorunda kalmaktadır. Ayda 2 numune için 8 bin lira. 12 ayda işletmelere 96 bin lira ek bir masraf çıkmaktadır. Bu masraf mutlaka işletme yerine devlet tarafından karşılanmalıdır.”

İYİ Parti

İYİ Partili Yaşar’dan hızlı tren açıklaması

Ankara-Samsun hızlı tren hattının bir an önce yapılması gerektiğini defalarca gündeme getirdiklerini de hatırlatan İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, “Ama bütün bu gayretlerimize rağmen maalesef çok ciddi bir mesafe katedemedik. Ankara-Samsun hızlı tren hattının muhakkak projelendirmesinin yapılması ve en kısa sürede hizmete açılması gerekmektedir. Sivas-Kalın-Samsun arasındaki demiryolunun yenileme çalışmaları yedi yıl da zor bitirilmiştir. Bu demiryolu da istediğimiz şartlarda devreye alınabilmiş değildir. Ümit ediyoruz ki hem yük taşımacılığı açısından hem de yolcu taşımacılığı açısından burası da istediğimiz şartlara gelir” diye konuştu.

İYİ Partili Yaşar’dan Bafra OSB eleştirisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!