İYİ Partili Erhan Usta’dan, miting yorumu

İYİ Parti Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Lideri Bahçeli, niye bu kadar sık Samsun'a geliyorlar? Çünkü Samsun'u kaybettiklerini görüyorlar" dedi.

İYİ Partili
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Partili Erhan Usta, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’un mitingini yorumladı: “Samsun’u kaybettiklerini gördüler”

İYİ Partili Erhan Usta, Türkiye’nin hedeflerin koyulduğu 2011 yılına göre bile çok geride olduğunu söyledi. Usta, “2023 hedefleri çöp oldu” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuştu. AK Parti’nin başarısızlıklardan dolayı gergin olduğunu savunan Usta, “Bu seçimi kaybedecekler. Başarısızlar. Bu başarısızlığın getirdiği bir hırçınlık maalesef ülkeye de zarar veriyor” diye konuştu.

İYİ Partili Usta’dan Samsun mitingine eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Samsun’da yaptığı konuşma sırasında 2023 hedeflerine değindiğini belirten Usta, “Türkiye 2023 hedeflerini yakalıyormuşçasına bir imada bulunuyor. Biz bugüne kadar ‘2023 hedeflerinin neresindesiniz?’ diye sorduk. 2023 hedeflerinin çöp olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Artık ‘2023 hedefleri ne oldu?’ diye sormuyoruz, hedeflerin koyulduğu 2011’e göre Türkiye nerede? Türkiye bugün 2011 yılına göre bile çok ciddi bir şekilde geriye gitmiştir” ifadelerini kullandı.

İYİ Partili

Niçin bu kadar ziyaret?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin art arda Samsun’a geldiğine işaret eden Usta, “Kendilerine hayırdır diyorum. Bu kadar Samsun ziyareti neyin nesidir? Bugüne kadar Samsun’a hiçbir şey vermediniz. Niye Samsun’u bu kadar çok ziyaret ediyorsunuz? Çünkü Samsun’u kaybettiklerini çok net bir şekilde görüyorlar.” değerlendirmesini yaptı.

İYİ Partili Erhan Usta, “AK Parti, Samsun’un üzerine son 20 yılda bir kabus gibi çöktü. Samsun’a hiçbir şey vermeyen, Samsun’u geriye götüren bir hükümet var. AK Parti Samsun milletvekillerinin Samsun diye bir dertleri yok. Birçoğu zaten Samsun’da değil” şeklinde konuştu.

Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi rakamlarına işaret eden Usta, “Samsun’un 17 ilçesi var. Bir ilçesi bile ilk 50’de değil. Yine 17 ilçeden 11 ilçe 2017-2022 mukayesesine göre, ilçeler sıralamasında aşağıya düşmüş” bilgilerini paylaştı.

İYİ Partili

Maksimun 22 bin kişi vardı

“Topladığının yüzde 4’ünü yatırım olarak vermiş bir AK Parti iktidarı var” diyen Usta, sözlerinin devamında Samsun’da yapılan açılışa kaç kişinin katıldığına ilişkin tartışmalara değindi.

Usta, “100 bin kişi falan deniliyordu. Bu işin uzmanları var, alan hesabında yapılan hesaplar var. Maksimum 22 bin kişi var. Bunun çok önemli bir kısmı da polis. Dolayısıyla siz Samsun’a bir şey vermezseniz, Samsun sizi kucaklamaz. Hiçbir coşku yok, gençlerin olmadığı, etraftan partililerin, devlet memurlarının doldurulduğu bir miting oldu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Samsun’a 9 baraj yaptıkları yönündeki açıklamasını hatırlatan Usta, kentteki 13 barajdan 6 tanesinin AK Parti döneminden önce, inşası daha önce başlayan 5 barajın AK Parti döneminde, 1 barajın ise AK Parti döneminde başlayıp bitildiğini söyledi.

 

İYİ Partili Erhan Usta’dan, miting yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!