İtfaiye ekipleri o anlatı anlattı

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri deprem bölgesinde arama-kurtarma çalışmalarında aktif yer alırken enkaz altındaki vatandaşları kurtararak yeniden hayata bağladı. 10 yaşındaki Mustafa Nasır isimli çocuğu enkaz altından kurtaran itfaiye erleri o anları duygu dolu cümlelerle anlattı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, hızla bölgeye giderek arama-kurtarma çalışmalarına katıldı. Ekipler enkaz altındaki vatandaşları kurtarmak için zamana karşı yarıştı. Yapılan çalışmalar ile toplam 19 kişi enkaz altından çıkarıldı. Görevleri tamamlanıp Samsun’a dönen itfaiye ekipleri ise göçük altındaki vatandaşları kurtardıkları anları duygu dolu cümlelerle anlattı.

itfaiye ekipleri

Elbistan ilçesinde enkaz altında kalan Suriye uyruklu 10 yaşındaki Mustafa Nasır isimli çocuğun kurtarılma sürecini anlatan Samsun İtfaiyesi personelleri Abdülkadir Andıç ve Mustafa Doğru o anların etkisini hala yaşıyor.

thumbnail
İlişkili Haber
Büyükşehir itfaiyesini görüntülü arayıp teşekkür etti

İtfaiye ekipleri depremden 32 saat sonra kurtardı

Mustafa Nasır’ı depremden 32 saat sonra enkaz altından çıkardıklarını dile getiren itfaiye ekibinden Abdülkadir Andıç “Mustafa’yı çok zor kurtardık. Sürekli artçı depremler oluyordu. Ben ve bir arkadaşım yaralandı. Benim belimde kırık var. İçeride bir can sizden bir umut beklerken siz o an çok da kendinizi düşünmüyorsunuz. Mustafa’yı kurtarmış olmanın tarifi yok” dedi.

İtfaiye ekipleri

İtfaiye ekiplerine taktik verdi

Kurtarma sürecinde yaptıkları çalışmayı anlatan İtfaiye personeli Mustafa Doğru ise, “Biz görevimizi yaptık. Güzel bir çalışma yaptık. Mustafa’ya adaşım diye şakalar yaptık. Bize taktik de verdi. ‘Şurayı kes abi, şurayı kesersen daha rahat çıkarım’ gibi cümleler söyledi. Gayet iyiydi. Sağlıklıydı” şeklinde konuştu.

thumbnail
İlişkili Haber
Samsun Valisi Dağlı : Vatandaşlarımız normal hayata başlamak üzere

Deprem bölgesinde enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için cansiparane çalışan İtfaiye ekiplerini tebrik eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “İtfaiye ekiplerimiz deprem sonrasında arama-kurtarma çalışmaları için hızlı bir şekilde bölgeye intikal ettiler. Hemen bölgede çalışmalara katılıp vatandaşlarımızı enkaz altından kurtarmak için büyük bir mücadele verdiler. Cansiparane çalışan tüm İtfaiye ekibimizi tebrik ediyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar yaşatmasın” diye konuştu.

İtfaiye ekipleri

İtfaiye ekipleri o anlatı anlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!