İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Samsun Buluşması’

Büyük Samsun Buluşması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen ‘Büyük Samsun Buluşması’ renkli görüntülere sahne oldu.

Samsun’a ait hem yöresel lezzetlerin hem de kent kültürünün tanıtıldığı ‘Büyük Samsun Buluşması’ programı renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen programa siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok isim katıldı.

İstanbul Büyük Samsun Buluşması

Samsunluların akın ettiği etkinlik alanında birbirinden güzel programlar düzenlendi. ‘Büyük Samsun Buluşması’na katılan ve bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun, Karadeniz’in başkenti, merkezi. Samsunlu hemşehrilerimiz çok daha özgüvenli, çok daha geleceğe umutla bakıyor. Çok daha enerjik. Çok daha hülyaları, ufukları, vizyonları geniş” diye konuştu.

Başkan Demir, Büyük Samsun Buluşması’nda konuştu

Samsunluların 7’den 70’e, genciyle yaşlısıyla herkesin tarihten gelen misyonunu bütün hücrelerinde; duygu dünyasında ve aklında her an yaşadığını ifade eden Başkan Demir; “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak özellikle haktan, hukuktan, hakkaniyetten ayrılmadan vizyoner gayreti maksimum düzeye çıkardık, çalışma noktasında olduk. Öylede devam ediyoruz” diyerek şöyle konuştu:

Mustafa Demir

“Samsun’da bugün geçmişten gelen hızlı kentleşme problemlerini yüzde yüz çözüme kavuşturacak projelerimiz devam ediyor. Sanayi alanlarında; yaklaşık 6 bin dönüm sanayi alanımız varken, 30 bine doğru gidiyoruz. Ayrıca geçen yıl Samsun ihracatındaki artış 650 milyon dolardan 1 milyar 325 milyon dolara çıktı.

İstanbul Büyük Samsun Buluşması

Özellikle bu sene de artış devam ediyor. Yaklaşık 10 yıllık süreç içerisinde göreceksiniz Samsun ihracatta Türkiye’de ilk 6 il arasına girecek. Teknolojide, bilgide, vizyoner projede örnek uygulamaları hayata geçiriyoruz. Özellikle Akıllı Şehir uygulamalarında en kapsamlı, en vizyoner projeyi biz hayata geçiriyoruz. Teknofest’te yetiştiriyoruz. Bununla birlikte hızlı şarj özellikli lityum pilli 20 elektrikli otobüsü devreye alıyoruz. İşletme maliyeti 7 kat aşağıya düşecek. Konforu yüksek. Buna benzer bütün uygulamalar, gündemimizde.”

Zara

Tüm altyapı bitiyor

2023 yılı sonuna kadar bütün kentsel altyapıyı yenileyeceklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “946 mahallemiz var. 2023 sonuna bütün altyapıyı bitiriyoruz. 401 içme suyu sıkıntısı yaşayan mahallemiz vardı. 2023 sonuna tamamını suya kavuşturuyoruz. Şehrimizi kanaviçe gibi dokuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ünlü sanatçı Zara başta olmak üzere birçok sanatçı konserleriyle Samsunlulara coşku dolu anlar yaşattı.

İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Samsun Buluşması’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!