İlyas Kubilay Yavuz; Ayrılıklar da sevdaya dahil

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlyas Kubilay Yavuz, geldiği günden ayrıldığını açıkladığı güne kadar, saha içi performansıyla, saha dışı eylemleriyle, söylemleriyle Samsunspor camiasında iz bırakmayı başardı. Samsunsporlu taraftarların unutulmazları arasında yer alacaktır muhtemelen.

İlyas Kubilay Yavuz, vedası unutulmayacaktır!.. Hatta hatırlanacak, üstelik işler yolunda gitmediği veya onun oynadığı pozisyonunda forma giyen futbolcuların performans dalgalanması yaşadığı durumlarda hep hatırlatılacaktır da!..

Futbol; duygunun doruklarda yaşandığı bir spor dalı. İçinde öyle başarılar, başarısızlıklar, iyi-kötü anılar, yıllar geçse de unutulmayacak hikayeler barındırır ki. Yaptıklarınızla büyük kitlelerin gönlünde taht kurabilirsiniz aynı şekilde tepkilerin odağı da olabilirsiniz.

İlyas Kubilay Yavuz, birinci gruptan, kendini sevdiren, alkışlatan, hayırla hatırlanacaklardan.

İlyas Kubilay Yavuz
19 Temmuz 2018 tarihinde Samsunspor’dan içeri giren İlyas Kubilay Yavuz, 5 Haziran 2021’de yollarını ayırdı.

O’nun hikayesine bir göz atalım birlikte;

Yüksel Yıldırım ile İsmail Uyanık ikilisinin camiayı düştüğü yerden ayağa kaldırma düşüncesiyle el attığı Samsunspor ile 2018 yazında yolu kesişti İlyas Kubilay Yavuz’un. Üstelik 10 numara pozisyonu için transfer yapılmış ve İrfan Başaran kadroya dahil edilmişti.

Ancak Samsunspor yükselirken, birlikte yükseleceği oyuncular da kadroya katılmaya çalışılıyordu. Dönemin transfer komitesi bu nedenle ısrarla bir oyuncu üzerinde duruyordu. O isim de Keçiören’de oynayan bu ufak-tefek futbolcu İlyas’tan başkası değildi.

Scout ekibi tarafından hazırlanan videolar dönemin başkanı İsmail Uyanık’a izletildi. Başkan, İlyas’ı çok beğendi, transfer onayı verdi. Hemen alınması için süreç başlatıldı. Bugün burada bahsetmenin gereksiz olduğu birçok engelle karşılaşıldı.

1 Milyon TL bonservis

Ama Samsunspor ısrarcıydı. 1 Milyon TL civarı bir bonservisle transfer edildi. 2018-2019 sezonunda takımın başında olan Taner Taşkın, İrfan Başaran gibi daha popüler ve kariyerli bir futbolcu dururken 10 numara pozisyonunu İlyas’a emanet etti.

İlyas o kadar verimli oynadı ki Taner Taşkın’dan sonra göreve gelen İsmet Taşdemir ve İrfan Buz da o pozisyon için başka futbolcunun yüzüne bakmadı. TFF 2.Lig’de geçirilen iki sezon boyunca İlyas, 16 gol attı, 7 de asist yaptı.

Ve bu sezon. İlyas için hikayenin grileşmeye başladığı günler sezonun ilk günlerinde başladı. Ertuğrul Sağlam, sahaya süreceği takımda İlyas’a yer ayırmamıştı. Daha açık ifadeyle hoca, İlyas’a kulübede yanında yer ayırmıştı.

İlyas Kubilay Yavuz
Oynadığı futbol, attığı golle, yaptığı asistler ile taraftarların gönlünde taht kurdu.

Camianın baskısıyla zaman zaman oynattı. Ama genellikle İlyas’a hamle oyuncusu rolü verdi. Buna rağmen İlyas hiç sorun çıkarmadı. Ne çıktı medyaya konuştu ne de kulüp içinde tatsız bir olaya sebebiyet verdi. İşini yaptı sadece. Çok az oynamasına karşın yine 7 gol atıp 6 asistlik bir performans sergiledi.

Süper Lig hayali vardı

İlyas Kubilay Yavuz sonuç olarak artık Yılport Samsunspor forması giymeyecek. Üstelik ayrılığını da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Ve bu kulübe gönül verenler, bu kulübe gönül verenler gibi camiaya aidiyet besleyenleri asla unutmaz.

O aidiyeti gösterenlerdendi İlyas. Üstelik kendini de bu kulübün bir parçası gibi görüyordu. Gitme planı yoktu. Samsunspor ile Süper Lig oynama hayali vardı. Ama ne olduysa yönetimle sürdürülen transfer sürecinden bir anlaşma, imza çıkmadı.

İlyas Kubilay Yavuz
İlyas Kubilay Yavuz, 3 sezonda 86 maçta Yılport Samsunspor forması giydi. (Fotoğraflar: Murat SANDIKÇI)

Samsunspor forması altında 84 maç oynadı. 24 gol attı, 13 asist yaptı. Ancak daha önemlisi karakteriyle, nesli tükenmekte olan futbol stiliyle gönüllerde yer etti.

Bu camia seni unutmayacak.

Yolun açık olsun İlyas!..

İlyas Kubilay Yavuz; Ayrılıklar da sevdaya dahil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!