İlkadım Spor Kompleksi 24 ayda tamamlanacak

İlkadım Spor Kompleksi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkadım Spor Kompleksi inşaatı hızlandı. Projenin 24 ayda tamamlanması planlanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İlkadım Spor Kompleksi’ni tüm hızıyla sürdürüyor.

3 bin 500 metrekare büyüklüğündeki İlkadım Spor Kompleksini 24 ayda tamamlanmayı hedefleyen belediye, inşaat alanındaki temel demir bağlantı çalışmasında son aşamaya geldi.

Büyükşehir Belediyesi, bölgesel ve ulusal şampiyonalara hazırlanmak isteyenler için çok sayıdaki kapalı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, FIFA standartlarında futbol sahaları gibi birçok proje başlattı.

Bu kapsamda ekonomik ömrünü tamamlayarak yıkılan Samsun Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunun yerine de dev spor kompleksi inşa ediyor.

İlkadım Spor Kompleksi

İlkadım Spor Kompleksi içinde yok yok

Hentbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşlarında antrenman sahaları, fitness salonu, olimpik yüzme havuzu, sauna, fin hamamı ve resmi turnuvaların yapılabileceği 1160 seyirci kapasiteli müsabaka salonunun bulunacağı İlkadım Spor Kompleksi’nde temel inşaat çalışmaları sürüyor.

Hafriyat çalışmalarına kasım ayı başında başlanırken, temel demir bağlantı çalışmalarında yüzde 50’lik kısım tamamlandı.

İlkadım Spor Kompleksi

Kompleksin uzun yıllar hizmet verebilmesi için temel çalışmasına önem veren Büyükşehir Belediyesi, demir bağlantıları aralık ayının ilk haftası bitirecek.

Ardından kolon ve perde demirleri dikilerek, ikinci hafta da temel betonu dökülecek.

35 bin genç faydalanacak

Fevzi Çakmak, Yenidoğan, Fatih, İlyasköy, Reşadiye, Rasathane, Çiftlik, Adalet, Kazım Karabekir, Bahçelievler, Kışla, Yaşar Doğu’yu kapsayan toplam 12 mahallede yaşayan 140 bin vatandaşın yürüme mesafesindeki spor kompleksinde yaklaşık 35 bin genç ve çocuk istifade edecek.

İlkadım Spor Kompleksi

Başkan Demir projenin önemine değindi

Projeyi 24 ay sonra hizmete açmayı hedeflediklerini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Spor, bizim en çok önem verdiğimiz hizmet alanlarımızdan birisi.

Eğitimde, sporda, iş hayatında, turizmde, sanayide, birçok alanda yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Şuan temelinde demir bağlantıları yapılıyor.

İnşaat alanı büyük ama bağlantıların yarısı bitti. Temel betonu da en geç bu ayın ikinci haftasında dökülecek. Bu proje üzerinde hassasiyetle duruyoruz.

3 katlı ve devasa bir yatırım. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

İlkadım Spor Kompleksi 24 ayda tamamlanacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!