İlkadım fırınlar, ‘Ramazan Pidesi’ denetimi

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Zabıta ekiplerimiz halkımızın sağlığını ilgilendiren konularda sürekli teyakkuzda” dedi.

Ramazan Pidesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan ayı ile birlikte İlkadım ilçesinde ekmek ve pide fırınları ile gıda imalathanelerini sıkı bir şekilde denetleyen zabıta ekipleri denetimlerde ruhsat, gramaj, temizlik ve hijyen kontrolü gerçekleştiriyor. Ramazan pidesinin hem üretim hem de satış noktasında uygun hijyenik koşullarda vatandaşlara ulaştırılması amacıyla gerçekleştirdikleri denetimlerde esnafların sağlık ve hijyen konusuna da dikkat etmeleri gerektiğini belirterek, esnafları uyardı.

Ramazan Pidesi

“Sağlıklı gıdadan en küçük taviz vermeyiz, verilmesine müsaade etmeyiz”

İlçe halkının sağlığı için yıl boyunca kontrol ve denetimlerin kesintisiz devam ettiğinin altını çizen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, özel zamanlarda bu denetim ve kontrollerin daha da sıklaştığını ifade etti. Zabıta ekiplerinin insan sağlığını ilgilendiren her konuda sürekli teyakkuz halinde olduğunu söyleyen Demirtaş, “Bu noktada en küçük bir ihmale göz yummadan en küçük taviz vermeden çalışmalarını yıl boyunca sürdürüyorlar. Her yıl olduğu gibi bu ramazanda da başta fırınlar ve pideciler olmak üzere tüm gıda imalathanelerinde bu denetimleri daha da sıklaştırdık” dedi.

Ramazan Pidesi

‘Ramazan pidesine gönül rahatlığı ile ulaşılsın’

Özellikle Ramazan pidesinde Samsunluların gönül rahatlığı ile tüketimin sağlanmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Demirtaş, “Biz de sofralara güvenilir gıda koyulabilmesi ve gönül rahatlığıyla tüketilebilmesi noktasında sorumluluğumuzu fazlasıyla yerine getiriyoruz” diye konuştu.

Ramazan Pidesi

İlkadım fırınlar, ‘Ramazan Pidesi’ denetimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!