İlkadım Belediyesi öğrencilere doğa sevgisini anlatıyor

İlkadım Belediyesi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlkadım Belediyesi, öğrencilere geri dönüşüm ve doğa sevgisini anlatıyor.

İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün organizesiyle; Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik ‘Geri Dönüşüm-Sıfır Atık’ semineri gerçekleştirdi. ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında; İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Süleyman Tanrıseven tarafından eğitim verildi. Ayrıca eğitime öğrencilerinin yanı sıra, öğretmenler ve okul idarecileri de katıldı.

“Geri dönüşüm geleceğe yapılan en iyi yatırımdır”

Doğal kaynakların korunması, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve atıkların geri dönüşümle ekonomiye yeniden kazandırılması konularında öğrenciler bilinçlendirildi.  Ayrıca seminerde; çevreyi kirletmeden, geri dönüşüm ürünlerini toplamak, ayırmak ve yeniden kullanıma kazandırmanın yolları anlatıldı. Bunun sonucundaki kazanımlar aktarıldı.

Doğal kaynakların hızla tükendiği dünyada; var olan kaynakların özenle kullanılmasının yolları da aktarıldı. Seminerde ayrıca geri dönüşümün gençlerin kendi gelecekleri adına yapacakları en önemli yatırım olduğu hatırlatıldı. Geleceğin çevreci liseli gençlerin geri dönüşüme verecekleri değerle kendi geleceklerini ve gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacaklarını kendilerinin belirleyeceğini hatırlattı.

İlkadım Belediyesi

“Okullarda ödüllü atık yarışması düzenleyeceğiz”

Özellikle her gün tonlarca atıkğın çöpe gittiğini söyleyen Tanrıseven şunları söyledi:

“Atık miktarını azaltmak, onların geri dönüşümünü sağlamak ve ‘Sıfır Atık’ projesine belediyelere sizlere önemli görevler düşüyor. İlkadım Belediyesi olarak; atık bilincini yaygınlaştırmak ve doğayı korumak adına ilçe genelindeki okullarımızda ödüllü atık toplama yarışması düzenleyeceğiz.

Bu yarışma ile amacımız; okullarda çevre bilincini aşılayarak geleceğin büyüklerini ufak yaşta bilinçlendirmek. Böylelikle bölgenin ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmasını sağlamaktır. Aslında yarışmada verilen ödüller öğrencilerimizi teşvik amaçlıdır. Gelecek nesillere temiz, güzel, huzurlu ve sağlıklı bir doğa emanet etmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

İlkadım Belediyesi
İlkadım Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Süleyman Tanrıseven.

“Gençlerimizi bilgilendirmek adına en uygun çalışma bu eğitimler”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise şöyle konuştu;

“Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor. Özellikle bu nedenle var olan kaynakların çok daha dikkatli kullanılması gerekir. Ayrıca atıkların geri dönüştürülmesi geleceğimiz açısından büyük önem taşımaktadır.

Atıkların geri kazanımı ile doğal kaynakları korurken ve enerji tasarrufu sağlanırken aynı zamanda çevre kirliliğinin de önüne geçilmekte ve bu şekilde gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya sunulmaktadır. Özellikle bu denli önemli bir konuda gençleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla okullarda; ‘Geri Dönüşüm Eğitimleri’ organize ediyoruz. Ayrıca ‘Geleceğimiz Çöpe Gitmesin’ sloganımızın ruhuna en uygun çalışmada çocuklarımıza verdiğimiz bu eğitim. Eğitimlerde, atıklarının kaynağında ayrı toplanarak ekonomiye yeniden kazandırılmasının yolları ve yöntemleri uygulamalarla anlatılmaktadır” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlkadım Belediyesi öğrencilere doğa sevgisini anlatıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!