İkramiye dağıtarak ofislerinin açılışını erteledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkramiye dağıtarak çalışanlarını evde tutan Apple, ofislerinin açılışını erteledi.

Apple, ikramiye rakamını 1000 dolar olarak belirledi. Böylece çalışanlarının ofise dönmesi gereken tarihi de süresiz erteledi.

Pandemi ile birlikte değişen hayatımızın artık eskisi gibi olmayacağı ortada. Özellikle hayatımızda değişen en önemli etkenlerden biri de uzaktan çalışmak. Bu kapsamda birçok firma evden çalışma modeline geçti.

Apple da hibrit modelde çalışmada karar kaldı. Geçen 1 Şubat’ta hibrit modelde ofislere dönmeye karar verdiği haberini sizlerle paylaşmıştık. Fakat Apple, bu geri dönüşü bir kere daha erteledi.

Apple
Apple, çalışanlarına 1000 dolar ikramiye vererek evden çalışmaya “devam” dedi.

İkramiye bedeli 1000 dolar

Şirketin CEO’su Tim Cook, tarafından çalışanlara gönderilen e-postada işe dönüş tarihi belirtilmedi. Ayrıca Cook’un e-postada 1000 dolar ikramiye vereceklerini belirttiği de ifade edildi.

Apple’ın ofise geri dönüşünün bir kere daha ertelenmesi olarak artan Covid-19 vakaları ve Omicron varyantının yayılım hızı gösterildi. Apple ayrıca artan vakalar nedeniyle bu hafta üç perakende mağazasını kapattı. Salı günü de mağazalarında müşterilerin maske takmasını zorunlu hale getirdi.

Apple

Daha önce neler olmuştu?

Apple’da bu süreçte neler olmuştu, şirket neden işe dönüş konusunda bu denli gündemimizdeydi onları da hatırlatmakta fayda var.

Apple, çalışanlarının eylülden sonra hibrit modelde çalışmaya dönmelerini istemiş; fakat Apple çalışanları isyan etmiş ve hibrit çalışma konusunda Tim Cook’a itiraz etmişti.

Çalışanlar, ofise dönmeye karşı çıktıklarını açıklayan bir yazı kaleme aldı. Apple ise bunu umursamadı ve hibrit çalışma modelinde ısrarcı olmaya devam etmişti.

Bunların ardından bazı çalışanların istifa ettiği, bazılarının da etmeyi düşündüğü bilgileri paylaşılmıştı. Üstelik son paylaşılanlara göre üst düzey yöneticilerden bazıları da şirketten ayrılmıştı. Şirketin uzaktan çalışma konusundaki tavrına karşı neredeyse 6 bin üyesi bulunan bir Slack kanalı oluşturulmuştu.

İkramiye dağıtarak ofislerinin açılışını erteledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!