İçme suyu yatırımına dev bütçe

İçme suyu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçme suyu yatırımına büyük kaynak aktaran Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını 17 ilçede sürdürüyor.

Temiz içme suyu için merkez dahil 17 ilçede yatırımlarını sürdüren SASKİ; geleceğe mühür vuruyor.

Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu için; şebeke hatları ve entegre su projeleri büyük önem arz ediyor. Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü; bu anlamda ciddi yatırımlar yapıyor. Özellikle son 2,5 yılda birçok su arıtma tesisini tamamlayan SASKİ, devam eden tesislerin de bir an önce bitirilebilmesi içinde yoğun mesai yapıyor.

Çalışmalar kapsamında; Bafra Hacıoğlu, Vezirköprü Merkez ve Çarşamba Demiraslan Durusu içme suyu arıtma tesisleri tamamlandı. Alaçam Etyemez ve 19 Mayıs içme suyu arıtma tesislerinin ise yapımı sürüyor.

SASKİ

İçme suyu için dev kaynak

Atık Su Arıtma Tesisleri ile Büyükşehir Belediyesi; ‘Sıfır Kirlilik yüzde 100 Atık Su Arıtma’ ilkesiyle hizmet veriyor.

SASKİ Genel Müdürlüğü, bugün Samsun genelinde 26 adet atık su arıtma tesisi işletiyor. Ayrıca işlettiği arıtma tesisleri ile birlikte Samsun’da yüzde 100 atık su arıtma gerçekleştiriyor.

Özellikle 3 yılda 7 İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ni hizmete alan SASKİ; Çarşamba’da inşa edilen tesiste de çalışmalarını ivedilikle sürdürüyor.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir (Fotoğrafta) SASKİ yatırımlarının önemine değindi.

Büyükşehir olarak heryerdeyiz

“Gerek altyapı ve üstyapıda gerekse çevre temizliği başta olmak üzere birçok konuda üzerimize düşeni büyük bir özveri ile yapmaya çalışmaktayız” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Altyapı projelerimizin geleceğe atılmış bir mühür olduğunu çok iyi biliyoruz. Özellikle son 2.5 yılda SASKİ olarak 1.5 milyar lira yatırım yaptık. Ekiplerimizle çalışıyoruz. Çalıştıkça milletimiz de mutlu oluyor. İnsanımız için samimiyetle yerin altını inşa etmeye devam ediyoruz. Ayrıca sadece içme suyuna 262 milyon TL yatırım yaptık.”

17 ilçede yatırımlara devam

Başkan Demir ayrıca sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her noktada içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısı, su deposu, terfi merkezi, dere ıslahı ve fosseptik ile üstyapı çalışmaları yapımı için yoğun bir çalışma takvimi oluşturduk.

2022 yılında da bu çalışmalara durmadan ve yorulmadan gece gündüz demeden devam ediyoruz. Özellikle bütün projelerimiz insanımızın daha güzel bir kent içinde yaşaması için.

Ayrıca yeni yatırımlarla çözüm odaklı çalışmaya, şehrimizi geliştirmeye ve kalkındırmaya devam edeceğiz. Samsun’un 17 ilçesinde dev bütçeli altyapı yatırımları inşa ediyoruz.

Tek arzumuz var. O da Samsunlu vatandaşlarımızın daha konforlu, daha kaliteli ve daha sağlıklı bir yaşam sürmesi.”

 

İçme suyu yatırımına dev bütçe

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!