İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Samsun’da konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Halk Buluşması" programları kapsamında Samsun'da vatandaşlara hitap etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programda, Spor Toto 1. Lig’de ligin bitimine 6 hafta kala Süper Lig’e çıkmayı garantileyen Yılport Samsunspor’u kutladı.

CHP Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdiğini belirten Ekrem İmamoğlu, “Atatürk, arkadaşlarıyla kararlı biçimde 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıktı. 19 Mayıs 1919 sabah 08.00 sularında Samsun’a vardı. 6 gün Samsun’da, daha sonra Havza’da Türkiye’nin kurtuluşunun, tabiri caizse yol haritasını yazdı” dedi.

Ekrem İmamoğlu

Samsun’un kurtuluşun, umudun şehri olduğunu dile getiren Ekrem İmamoğlu, “Samsun benim zihnimde gençlik demek. Çünkü Samsun deyince kesinlikle hepimizin aklında o tarih vardır. Hatırlayın, Mustafa Kemal Atatürk 38 yaşında genç bir subaydı. Bu kentin, Samsun’un ruhundan beslenerek zorlu bir yolculuğa çıkmıştı. Anadolu’nun kaderini yazmak için yolculuğa çıkmıştı” ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu : Sizlere 14 Mayıs’taki seçimde demokrasiyi vadediyoruz

Atatürk’ün Samsun’a çıkarken gelecek güzel günlerin umudu içinde olduğunu anlatan Ekrem İmamoğlu, şunları kaydetti:

Ekrem İmamoğlu

“Birkaç ay sonra Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Atatürk, Cumhuriyetimizi emanet etmek için de gençlere güvendi. Onlara 19 Mayıs’ı bir bayram olarak armağan etti. Hayatta bazı şeyleri anlamak, hissedebilmek için diyorum ki genç olmak gerekir. Büyük ve önemli işler yapmak isteyen herkes ama herkes gençlere güvenmek zorundadır. Gençlere saygı göstermek zorundadır. Gençlere eşit ve adil davranmak zorundadır. Ben gençlere çok güveniyorum. Çok önemli bir seçime doğru gidiyoruz. Sizlere 14 Mayıs’taki seçimde demokrasiyi vadediyoruz. Bu demokrasi mücadelesinin yolculuğu hak, hukuk ve adalet yolculuğudur. Erdemli bir yürüyüştür. Devlet insanlarının göreve geleceği bir yol yürüyüşüdür. Memleketimizin değişim anıdır. Bu da kararlılık gerektirir, asla vazgeçmemek gerektirir.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Samsun’da konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!