Hisseli Harikalar Kumpanyası rekora gidiyor

Türkiye’nin en çok bilinen ve en çok sevilen müzikali 'Hisseli Harikalar Kumpanyası', büyük ilgi üzerine Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) tarafından 5, 7 ve 9 Ocak'ta yine sahneleniyor. 3 gösterinin biletleri ise tükenmiş durumda.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk tiyatrosunun büyük ustası Haldun Dormen’in yazdığı, Hababam Sınıfı filmi müziğiyle gönlümüze taht kuran besteci Melih Kibar’ın bestelediği ve Çiğdem Talu’nun şarkı sözlerini yazdığı ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası‘ müzikali, SAMDOB tarafından 5, 7 ve 9 Ocak akşamları Aydın Gün Salonu’nda Samsunlularla buluşmaya devam edecek.

Orkestra, koro ve bale sanatçılar

Besteci ve Orkestra Şefi Kıvanç Tepe’nin müzik düzenlemelerini yaparak senfonik orkestraya uyarladığı, Rejisör Şahan Gürkan’ın opera-bale sahnesine taşıdığı, koreografisini Şebnem Şenel’in üstlendiği müzikal 2022-2023 sanat sezonunda da sahneleniyor.

Hisseli Harikalar Kumpanyası

SAMDOB ‘Orkestra, Koro ve Bale’ sanatçılarının teknik ekiple birlikte, seyirciye muhteşem anlar yaşatacağı eserin kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan Tuluk, dekor tasarımını Hakkı Kandır, ışık tasarımını Oğuz Murat Yılmaz üstleniyor.

Erol Evgin’den Adile Naşit’e rüya kadro

Türkiye’nin en ünlü müzikallerinden olan Hisseli Harikalar Kumpanyası ilk defa 1980 yılı Mart ayında Egemen Bostancı yapımcılığı ve Haldun Dormen’in rejisiyle seyirci karşısına çıkmış, yalnızca o yıllarda 600’den fazla temsil yaparak tüm Türkiye’yi gezmiş ve Türk halkının büyük beğenisini kazanmıştır.

Yıllar içinde birçok kez sahneye taşınan, kayıtları televizyonda yayınlanan, hatta dizisi yapılan müzikal; 30 yıl içerisinde milyonlarca izleyici tarafından tanınan, bilinen, sevilen bir efsaneye dönüşmüştü. Rüya kadro olarak tabir edilen unutulmaz oyuncuları Erol Evgin, Nevra Serezli, Adile Naşit, Kartal Kaan, İlyas Salman, Ayşen Gruda ve Mehmet Ali Erbil’le bir yıldızlar geçidi olarak dönemine damgasını vurmuştu.

Hisseli Harikalar Kumpanyası

Hisseli Harikalar Kumpanyası biletleri tükendi

100’ü aşkın sanatçı ve teknik ekibin görev aldığı ‘Hisseli Harikalar Kumpanyası’ müzikali; 5, 7 ve 9 Ocak akşamları saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda gerçekleştirilecek. 3 temsil için satılan biletler şimdiden tükenmiş durumda. Şubat ayında da sahnelenmesi düşünülen eserin 2022 – 2023 Sanat Sezonunda çeşitli zamanlarda sahnelenmesi planlanıyor. Samsun Devlet Opera ve Balesi temsillerinin bilet satışları Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan DOB Gişesi ve www.biletinial.com adresinden yapılmaktadır.

Hisseli Harikalar Kumpanyası

Hisseli Harikalar Kumpanyası rekora gidiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!