Havalimanı 1 ayda 134 bin yolcuya hizmet verdi

Havalimanı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Havalimanı Temmuz ayında 134 bin 372 yolcuya hizmet verildi.

Samsun Valiliği Çarşamba Havalimanı ile lgili bilgi paylaştı. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı imzasıyla paylaşılan haberde Temmuz ayı rakamları verildi.

TEKNOFEST’e ev sahipliği yapacak havalimanı bir yandan hazırlıklarını sürdürüyor. Bir yandan da yolcu taşımacılığı hizmetine aralıksız devam ediyor.

Çarşamba Havalimanı
Samsun Uluslararası Çarşamba Havalimanı.

Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda yolcu trafiği, iniş-kalkış yapan uçak trafiği ve yük trafiği ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İç hat ve dış hat istatistikleri

“DHMİ Genel Müdürlüğü istatistiklerine göre; Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı’nda 2022 yılı Temmuz ayı yolcu trafiği iç hatta 99 bin 92 oldu.

Dış hatta ise 35 bin 280 olarak gerçekleşti. Toplamda da 134 bin 372 olarak kayıt altına alındı.

Havalimanı

Temmuz ayında Samsun-Çarşamba Uluslararası Havalimanı’na iniş-kalkış yapan uçak trafiğinin 1246’sı iç hat olarak kaydedildi. 272’si de dış hat olmak üzere toplamda 1518 olarak gerçekleşti. Yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda 1800 ton olarak kayıt altına alındı.

Ocak-temmuz döneminde ise toplam yolcu trafiği 712 bin 954 oldu. Uçak trafiği 8 bin 442. Yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 7 bin 513 ton olarak gerçekleşmiştir.”

TEKNOFEST sırasında da Çarşamba Havalimanı’nda iniş ve kalkışların ara vermeden devam edeceği de ifade edidi. Yolcu trafiğinde herhangi bir aksamaya meydan verilmeden uçuş hizmetleri sürecek.

Havalimanı 1 ayda 134 bin yolcuya hizmet verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!