Güçlü Kadınlar İçin Sivil Toplum Diyaloğu Estonya’da

Güçlü kadınlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güçlü Kadınlar İçin Sivil Toplum Diyaloğu Projesi’nin üçüncü durağı Estonya oldu.

Güçlü Kadınlar bu kez Estonya’da. Katılımcılar, Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında, Estonya’nın başkenti Tallin’de buluştu. Organizasyonda, ev sahibi ülke temsilcilerinin yanı sıra Türkiye ve Çekya’dan 6, Litvanya’dan 5 katılımcı hazır bulundu.

Güçlü kadınlar

AB adayı Türkiye konferansı

3-7 Haziran tarihleri arasındaki Estonya buluşmasının ilk oturumunda; Türkiye’yi temsilen katılan heyetten Bizde Varız Derneği Başkanı Berrin Yeğen, ‘AB adayı Türkiye’ başlığı altında konferans verdi. Başkan Yeğen, özellikle Türkiye’nin AB serüveni, adaylık süreci, müktesebat görüşmeleri konularında bilgi verdi. Yeğen ayrıca, konferansın son bölümünde katılımcılardan gelen Türkiye ve sürece dair soruları da yanıtladı.

Güçlü kadınlar

Engelli Kadın Hakları oturumu

İkinci oturumun başlığı ‘Engelli kadın hakları’ idi. Özellikle dört ülkeden gelen katılımcılar sunumlarını yaparak tecrübelerini paylaştı. Bunun yanı sıra sunumları ile uluslararası çalışmaya katkıda bulunanlar şu şekildedir:

Tallinn Kadın Destek Merkezi Başkanı Vaike PÄHN, Estonya Özürlü Kadınlar Derneği Başkanı Janika Paulus, Tartu Engelli Kadınlar Birliği Başkanı Marju Reismaa, Tallinn ve Harju Engelli Kadınlar Birliği Başkanı Jelena Pipper, Proje Koordinatörü Yaşar Yeğen, Bizde Varız Derneği Sekreteri Ülkü Telatar Kutanis ve Litvanya Kadın Birliği Başkanı Loreta Kelbauskaitė-Serpyte.

Estonya

Güçlü Kadınlar İçin Sivil Toplum Diyaloğu Projesi

Koordinatör ülke Türkiye

Güçlü Kadınlar İçin Sivil Toplum Diyaloğu Projesi, Türkiye’den Bizde Varız Derneği koordinatörlüğünde, Çekya’dan Gender Studies, Estonya’dan Estonian Disabled Women’s Association ve Litvanya’dan Lithuanian Women’s Society ortaklığında yürütülüyor. Proje kapsamında daha önce Türkiye ve Çekya’da iki uluslararası faaliyet gerçekleştirildi.

Güçlü Kadınlar İçin Sivil Toplum Diyaloğu Estonya’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 6 Temmuz 2022, 11:10

    Maşallah BİZDE VARİZ ekibimize,ülkemizin tanıtımına katkısı olan emeği geçen herkese yürekden teşekkürler başarılarınizin devsmını diler herkesi yürekden kucakliyorum.

    Cevapla
Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!