Google kişisel bilgileri gizli tutmak için seçenekleri genişletti

Google
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, kişisel bilgileri çevrimiçi aramalardan gizli tutmak için seçenekleri genişletti.

Google tarafından yapılan açıklamada; insanların telefon numaraları, e-posta ve fiziksel adresler gibi kişisel iletişim bilgileri gibi; daha fazla içeriğin arama sonuçlarından kaldırılmasını talep etmesine izin vereceğini söyledi.

Ayrıca şirketin yeni politikasında; gizli oturum açma kimlik bilgileri gibi; kimlik hırsızlığı riski oluşturabilecek diğer bilgilerin de kaldırılmasına izin verilecek.

Özellikle bilgiye açık erişimin hayati önem taşıdığının belirtildiği açıklamada; insanları kendilerini korumak ve hassas, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerini gizli tutmak için; ihtiyaç duydukları araçlarla güçlendirmenin de hayati önem taşıdığı ifade edildi.

Google

Açıklamada ayrıca şöyle denildi:

“Gizlilik ve çevrimiçi güvenlik el ele gider. Özellikle interneti kullanırken; hassas, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin nasıl bulunabileceğini kontrol etmeniz önemlidir.”

Google arama daha önce de insanların doğrudan zarara yol açabilecek son derece kişisel içeriğin kaldırılmasını talep etmesine izin vermişti.

Buna doxxing nedeniyle kaldırılan bilgiler ve dolandırıcılık için kullanılabilecek banka hesabı veya kredi kartı numaraları gibi kişisel bilgiler dahildir.

Google kişisel bilgileri gizli tutmak için seçenekleri genişletti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!