Futbolcuların egolarını yönetmek!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Futbolcuların egolarını yönetmek kolay değil. Bu konu Bayram Bektaş’ın ve yönetimin birinci önceliği gibi duruyor. Yazarımız Salih Çakır bu konuya değinerek Eyüpspor maçını yorumladı.

İşte o yazı:

Altay galibiyetinin morali ve 20 bin civarındaki seyirci ile Eyüpspor karşısında da bir galibiyet alacağımıza inanarak gittik stadyuma.

Takımın geleceği adına zaman zaman yine güzel işaretler görsek de oyunun geneline yayılan bir bütüncül sistem sezemedik.

Orta sahadaki hakimiyet iki takım arasında gitti geldi fakat Osman’ın gerek toplu gerekse de topsuz oyunda vasatın altında kalan oyunu sebebi ile takımımızın orta sahada Sinan Kurt-Badji-İbrahim Akdağ üçlüsünden oluşan Eyüpspor orta sahasına ezildiğini söylemek gerekir.

Boldrin’in ekstra iyi bir gününde olması ve Celil’in anormal özverili oyunu ile orta sahadaki foyamız dengelenmiş gözükse de ligin genelinde bu orta saha ile rakiplerimize oyun hakimiyetini kabul ettirmemizin çok olacağı bir kez daha net biçimde görüldü.

Futbolcuların egoları

Bayram hoca doğru hamleler yapamadı

Doğrusunu söylemek gerekirse hava şartları da ortaya çıkan futbolu bariz biçimde etkiledi. İlk yarının büyük bölümü yüksek sayılabilecek bir tempoda oynandı oysa.

Fakat özellikle ikinci yarı, maçın önüne geçen bir sıcak ve nem vardı. Bu anlamda takıma fazla yüklenmemek gerekiyor.

Bununla birlikte geçtiğimiz hafta sahada olan biteni çok iyi okuduğunu söyleyip hakkını teslim ettiğimiz Bayram Hoca bu hafta doğru hamleler yapamadı.

Osman değişikliği her ne kadar doğruyduysa, Boldrin değişikliği bir o kadar yanlıştı. Celil’in sahada kaç kez adele sıkıntısı yaşadığını ve 90 dakikayı çıkartamayacağını görmüş olmalıydı.

Samsunspor

Futbocuların egoları

Bir önemli problem daha ufukta görünüyor. Oynamayan oyuncuların egolarını yönetmek. Bu maçta, Hasan ile Boldrin’in oyuncu değişikliği esnasında yaşadıkları ve Novikovas’ın ısınma dönemi ile oyuna girerken gösterdiği tavır, sorunlar derinleşmeden önlem alınması gereken şeyler olduğunun işareti gibiydi.

Henüz Bayram hoca’nın takım üzerinde bir otorite sağlayamadığını görmek zor değil ve fakat Yüksel Başkan’ın geçmişte yaptığı 4-3-3 oynayacağız çıkışına benzer şekilde maçtan bir gün önce yaptığı gibi, teknik ekibin konusu olan ve kendi bilgisinin çok sığ olduğu konularda basın önünde konuşması, röportajlarda oyuncu ismi vermesi bu problemi daha da körükleyecektir.

İnş. Müh. Salih Çakır
General Manager

Futbolcuların egolarını yönetmek!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!