Bizimle İletişime Geçin

Spor

Fuat Çapa Yılport Samsunspor’a merhem olabilecek mi?

Fuat Çapa Samsunspor

Fuat Çapa, ilerleyen haftalarda Yılport Samsunspor’un yarasına merhem olabilecek mi? Yazarımız Caner Erişgin, 1922 Konyaspor maçı sonrası kaleme aldı.

Eğer Fuat Çapa’ya bu takıma geldiği anda bütün oyuncuları görmek adına bir hazırlık maçı düzenleyelim denilseydi, yüksek ihtimal bunu seve seve kabul edebilirdi. Çünkü antrenman performansı ile maç performansı birçok oyuncuda değişiklik gösterebiliyor.

Fuat Çapa tercihleri

Yılport Samsunspor’u haftalardır değerlendiriyoruz. Maalesef oyun anlamında yine pek bir değişiklik göremedim.

Yine basit top kayıpları… Yine önde top kayıpları sonrasında çabuk bir şekilde geriye dönememe sorunları… Ayrıca yine bireysel hatalar… Sahada isimler değişse dahi aynı şekilde maalesef devam ediyor.

Fuat Çapa Samsunspor

Samsunspor-1922 Konyaspor maçında öne çıkan oyuncular…

Buna örnek olarak en yakın hatırlayabileceğimiz pozisyon; dakika 9’da Nurullah’ın yaptığı hata sonrasında 1922 Konyalı oyuncuların golle burun buruna gelmesiydi.

Oyundan çok, dikkatimi çeken konu şuydu;

İlk defa seyrettiğimiz veya maçta dikkatimi çeken isimlerin önümüzdeki maçlarda ne gibi katkılar sağlayabileceği. Bununla ilgili beklentilerimden bahsetmek istiyorum…

İkizlerden sol bek olanı Melih Altıkulaç;

Hücumsal anlamda farklı işler yapabilen, çabuk, topla ilişkileri iyi olan bir oyuncu. Ancak savunma anlamında ve fiziksel olarak ciddi defoları olan bir oyuncu. Soner Gönül’ün istikrarsız performansına rağmen Melih’in süre alamıyor oluşunun nedenlerini bize gösteren bir maçtı.

Semih Altıkulaç ise daha hareketliydi. Orta sahada topu ayağından çıkarıp, sürekli arkadaşlarına pas opsiyonu oluşturan görüntüsüyle dikkat çekti. Bence yaptığı amatörce penaltı haricinde iyi denilebilecek bir maç çıkardı.

Baskı kurulduğunda 1922 Konya takımının püskürttüğü topları da çok iyi bir şekilde toplamayı başardı. Ancak tabi ki bu maçı bir kıstas olarak görerek değerlendirmek tam olarak doğru olmayacaktır. Çünkü 1.ligteki takımlar fiziksel olarak Konya takımına göre çok daha kuvvetli. Ancak net olan bir şey varsa Semih’in performansı, özellikle rotasyonda 1.Lig’de de süre almasını sağlayacaktır.

Fuat Çapa Samsunspor

Fuat Çapa, Samsunspor’un sorunlarına merhem olabilecek mi?

Ali Kılıç’ın sahaya girdiği andan itibaren oyuna etki ettiğini söylemek güç

Ancak özellikle geçtiğimiz sene onu birçok kez canlı izlemiş birisi olarak ondan beklentim bu performansının çok daha üstünde.

Polat Yaldır ise oyuna girdiği andan itibaren oldukça hareketli bir görüntü sergiledi. Fuat Çapa’ya ben de buradayım mesajını verdi.

Sahaya adımını attığı andan itibaren rakibine önde basarak hataya zorladığı ve savunma dönüşlerinde Ali Ülgen’in işini kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Konya takımının fiziksel olarak 1. Lig’in altında olmasından mıdır bilinmez Polat bana bu maçta çok da kuvvetlenmiş geldi. Umarım üzerine koyarak devam eder ve yükselen performansı ile öz kaynaktan bir oyuncuyu her hafta ilk 11 görerek Yılport Samsunspor’da izlemenin gururunu yaşarız.

Elhadj Bah’ın istekli görüntüsü geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi devam ediyor

Golle buluşması onun isteğini çok daha arttıracaktır. O da gelecek anlamında umutlu olduğum oyunculardan birisi. Tomane ile yan yana oynatılsa acaba birbirlerini tamamlayabilirler mi diye sordum maç içerisinde kendi kendime. Böylece Yılport Samsunspor, Tomane’nin yalnız kalışının da önüne geçmiş olabilir ve üçüncü bölgede daha etkili pozisyonlar üretebilir.

Fuat Çapa Samsunspor

Samsunspor Türkiye Kupası maçında bir üst tura 2-1’lik skorla ulaştı.

Son sözlerime gelecek olursak;

Daha önce söylediğim gibi tabi ki bu maç bir kıstas değil ve Fuat Çapa’yı değerlendirmek için hala oldukça erken. Fuat Çapa, fikstür avantajından mıdır bilinmez, bir hafta on günlük süreçte röportajında söylediği gibi sağlıklı oyuncuların neredeyse hepsini görme şansı yakaladı.

Kadro planlaması ve oyuncuların birbirleri ile uyum sorununa bakalım Fuat Çapa ilerleyen haftalarda merhem olabilecek mi?

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Caner ERİŞGİN

Spor

Yusuf Abdioğlu : 100.yılda şampiyonluk bizim

Yusuf Abdioğlu

Yusuf Abdioğlu, Cumhuriyetin 100.yılında şampiyon olacaklarını söyledi.

Yılport Samsunspor’un yeni transferi Yusuf Abdioğlu, kulüp medyasına konuştu. Kayseri’de süren yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren tecrübeli futbolcu; taraftara da mesaj yolladı.

Kayseri kampının güzel geçtiğini ifade eden Yusuf Abdioğlu; “Samsun’daki kampımıza ben biraz geç katıldım ama Kayseri’deki kampa takımla birlikte geldik. Bizim için yorucu ve güzel bir kamp dönemi oluyor. Hocalarımız bizi sezona hazırlayabilmek için bu dönemde yükleniyorlar. Doğal olarak bizim de yorucu günlerimiz oluyor. Bizim de sezonda ayakta kalabilmek için bu kamp dönemine ihtiyacımız var” dedi.

Takım bütünlüğü önemli

Takım bütünlüğünün çok önemli olduğunu belirten Yusuf Abdioğlu şunları söyledi;

 

Yusuf Abdioğlu

“Geçen sene Samsunspor’un iyi bir kadrosu vardı. Ancak içeride bazı şeyleri galiba toparlayamadılar. Bunu gelirken bana da söylediler. Biz de ligin tecrübeli oyuncuları olarak bunu çok iyi biliyoruz. Ayrıca buradaki birlikteliği çok iyi sağlamanız gerekiyor. Birliktelik sağlanmadıkça sezon içerisindeki çatlak sesler oluyor.

Bu çatlak sesler belki ilkten gözükmüyor ama mağlubiyetten sonra gün yüzüne çıkıyor. Takıma çok büyük zararlar veriyor. Bu sene hep beraber arkadaşlarla buna dikkat ediyoruz. Ayrı ayrı takılmıyoruz. Birlikte eğlenmeye ve gülmeye çalışıyoruz. Takım bütünlüğü bizim için çok önemli.

Benim bireysel hedefim ikinci planda. Öncelik takımın şampiyonluğu. Bu şehre gelmek benim adıma hem büyük bir sorumluluk hem de büyük bir zorluk. Çünkü kolay olmayacağını biliyorum. Bu şehirde yaşadığım, sevdiğim insanlar var.

Onların da benden beklentisi var. Ondan dolayı benim iki kat yüküm var. İnşallah bu sezon sonunda bu yükü güzellikle taçlandırıp şampiyonluk kupamızı şehrimize getireceğiz. Buna inanıyoruz. Bunun için emek vereceğiz. Bizim için güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. Birliktelikten güç doğacak.

Şuan için kulüp içerisinde personeller ve yöneticiler bu bütünlüğü sağlamak için önemli bir özveri veriyor. İnşallah hocalarımız ile birlikte bunların hepsini aşacağız. Bu sene bizim için aile ortamında güzel bir yıl geçecek.

Yusuf Abdioğlu

Yusuf Abdioğlu : Hedef Süper Lig

Samsunspor Süper Lig’deyken beni değerlendirdiler. O zaman sakatlanmıştım ve ameliyat olmuştum. O zamanlar ben çok iyi pozisyonda değildim ama biraz daha sabır edinilebilinirdi. Sabredilmedi ve bende kendim ayrıldım. Süre alamadığım için ayrılmak zorunda kaldım.

Tabiki de gönül kırgınlığım yok. O zaman çok zoruma gitmişti ama şimdi daha önemli yerdeyim. Şuanda şehrin en büyük markasındayım, Atatürklü armadayım. Samsunspor benim için çocukluk hayaliydi ve gerçek oldu.

Futbol sayesinde çoğu hayalimi de gerçekleştirdim. En yüksek hayalim Süper Lig’de oynamaktı ve onu da gerçekleştirdim. Şuan Samsunspor’a geldim ve bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Şimdiki hedefim Samsunspor formasını terletip, hakkını verip Süper Lig’e çıkartmak ve inşallah da Süper Lig’de burada devam etmek.

Eski stadyum şehir içinde olduğu için yolda birbirilerimizi çağırarak stada giderdik. 20 kişiyle başlardık stada kadar 100 kişi olurduk. Ben o anları unutmuyorum. Taraftarın galibiyeti istediğini, evine mutlu dönmeyi en iyi ben biliyorum. Bizim için onları mutlu etmek çok önemli. Ama onların da biraz sabırlı olmaları gerekiyor.

Takımımız yeni kuruluyor. Yeni kurulan takımlarda her zaman seri galibiyetler olmayabilir. Bazen performans düşüklüğü olabilir. Kaliteli bir kadro kurulduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, biz kendi bütünlüğümüzü kaybetmediğimizde başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.

Samsunspor

Taraftarımız bize inansın

Çünkü bizler sahada kötü olduğumuzda taraftarımız bize maçı kazandırabilir. Ya da taraftarımız az olduğunda bizler sahada çok fazla mücadele edip biz 3 puanı alabiliriz. Bu bütünlüğü de sağlamamız gerekiyor. O yüzden sabırlı olmalarını istiyorum. Samsunspor’un büyüklüğünü biliyoruz bunu da inşallah Süper Lig’e çıktığımızda tüm Türkiye’de görecek.

Karadeniz insanı biraz sabırsızdır. Siz çok iyi oynadığınızda kazanacaksınız diye bir şey yok. Kötü oynadığınızda da kaybedeceksiniz diye bir şey yok. Ama gol dakika 90’da da gelse 3 puan kazanıyorsunuz, 1’inci dakikada da attığınız zaman 3 puan kazanıyorsunuz.

Taraftarımız bize inanmalı. Öncelikle bunu biz kendimiz sağlayacağız. Sahada o ruhu göstereceğiz. O ruhu gösterdikten sonra da hep birlikte başarılı olacağız. İnşallah Süper Lig’e çıkacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında da şampiyonluk en çok bize yakışacak.

Okumaya devam et

Spor

Teknik Direktör Bayram Bektaş’tan kamp açıklaması

Samsunspor

Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak” dedi.

Yeni sezonun ilk etap kamp çalışmalarını Erciyes Yüksek irtifa Kamp Merkezi’nde yapan Yılport Samsunspor’da; Teknik Direktör Bayram Bektaş, açıklama yaptı.

İlk etap çalışmalarına bugün başladıklarını belirten Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Kampımıza başladık. Keyifli bir yolculuktan sonra Erciyes’teki kamp merkezimize ulaştık. Bugün çift antrenmanla kampımıza başlayacağız.

Teknik Direktör

Güzel bir hava var. Sabah kuvvet antrenmanı öğleden sonra da sistem, taktik antrenmanlarıyla devam edeceğiz. En iyi şekilde bu kamptan tam verim alarak inşallah hazır bir şekilde Bolu kampından sonra Samsun’a döneceğiz” dedi.

Tek dileğimiz sakatlıksız bir kamp

Biran önce kadroyu şekillendirmek istediğini ifade eden Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak. Elbette basınımızın ve vatandaşlarımızın meral ettiği, geçen seneden kadroda birkaç oyuncu var.

Teknik Direktör

Elbette oyuncu gidecek ve oyuncu gelecek ama bizim, başkanımızın, yöneticilerimizin tek amacı sezona hangi kadro ile başlayacaksak onu biran önce oluşturmak istiyoruz. Burası da bunun başlangıcı” diye konuştu.

Ayrıca kampta futbolcuların istekli olmaları da dikkat çekti. Ağır tempoda geçen antrenmanlarda oyuncuların coşkusu teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Öte yandan Kırmızı-Beyazlılar; transfer çalışmalarını da bir yandan yürütüyor. Forvet, orta saha, kaleci ve sağ bek transfer etmek isteyen Yılport Samsunspor kısa sürede bu isimleri netleştirip son noktayı koymak istiyor.

Okumaya devam et

Spor

Ragbi milli sporcusu Sedanur Avrupa’nın en iyilerinden

Sedanur Bolat

Ragbi milli takım sporcusu Sedanur Bolat; Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Bizim Kanaldaa youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat Hikayeni’ programına konuk olan Sedanur Bolat; başarı hikayesini anlattı.

Ragbi sporuna nasıl başladığını, kendisini kimin motive ettiğini programda paylaşan Sedanur Bolat, hayellerinden söz etti.

Aynı zamanda Çarşamba Belediyespor Kulübü Büyük Kadın Ragbi Takımı sporcusu Sedanur; milli takım forması ile Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Ragbi

Sedanur Bolat, ragbi milli takım forması giyiyor.

Ragbi ile üniversitede tanıştım

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi olan genç sporcu; şunları söyledi:

“Bu spor ile üniversitede tanıştım. Daha önce güreş yapıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla birlikte bu spora başladım. Ailem ilk başlarda ne olduğunu bilmediği için anlamaya çalıştı. Sonra en büyük desteği onlar verdi.

Kadınlar için zor ve sert bir spor olarak görülebilir. Ancak, her sporun kendine özgü zorlukları var. Bu sporda da aynı şekilde. Burada mücadele mücadele, koordinasyon, her şey var. Bu sporu severek yapıyorum.

Sedanur Bolat

Avrupa’nın en iyilerinden

Milli takıma kadar yükseldim. Benim için çok değerli. Zagreb’de gerçekleştirilen Avrupa 7’li Ragbi Trophy Serisi 1. ayak müsabakalarında Büyük Kadınlar Milli Takımında forma giydim.

İngiltere, İtalya, Portekiz, İsveç, Danimarka ve Gürcistan gibi güçlü olan takımların yarıştığı bu büyük organizasyonda; en çok sayı yapan ilk 5 sporcu arasına girdim.

Federasyon Başkanımız Murat Pazan, spora ve sporcuya her zaman destek veren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a teşekkür ediyorum.Ragbi

Ayrıca genç kızlara da sporu yapmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü hangi sporu yaparlarsa yapsınlar hep bir zorluğu olacaktır. Burada hayata karşı mücadele etmeyi de öğreniyoruz. Bu spor ülkemizde olduğu gibi Samsun’da da sürekli gelişen bir spor. Destek verildiğinde neleri başarabildiğimizi herkes görüyor. Hedeflerime emin adımlarla ilerliyorum. Bana destek veren aileme, antrenörüme, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021