Fuat Çapa Yılport Samsunspor’a merhem olabilecek mi?

Fuat Çapa Samsunspor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fuat Çapa, ilerleyen haftalarda Yılport Samsunspor’un yarasına merhem olabilecek mi? Yazarımız Caner Erişgin, 1922 Konyaspor maçı sonrası kaleme aldı.

Eğer Fuat Çapa’ya bu takıma geldiği anda bütün oyuncuları görmek adına bir hazırlık maçı düzenleyelim denilseydi, yüksek ihtimal bunu seve seve kabul edebilirdi. Çünkü antrenman performansı ile maç performansı birçok oyuncuda değişiklik gösterebiliyor.

Fuat Çapa tercihleri

Yılport Samsunspor’u haftalardır değerlendiriyoruz. Maalesef oyun anlamında yine pek bir değişiklik göremedim.

Yine basit top kayıpları… Yine önde top kayıpları sonrasında çabuk bir şekilde geriye dönememe sorunları… Ayrıca yine bireysel hatalar… Sahada isimler değişse dahi aynı şekilde maalesef devam ediyor.

Fuat Çapa Samsunspor
Samsunspor-1922 Konyaspor maçında öne çıkan oyuncular…

Buna örnek olarak en yakın hatırlayabileceğimiz pozisyon; dakika 9’da Nurullah’ın yaptığı hata sonrasında 1922 Konyalı oyuncuların golle burun buruna gelmesiydi.

Oyundan çok, dikkatimi çeken konu şuydu;

İlk defa seyrettiğimiz veya maçta dikkatimi çeken isimlerin önümüzdeki maçlarda ne gibi katkılar sağlayabileceği. Bununla ilgili beklentilerimden bahsetmek istiyorum…

İkizlerden sol bek olanı Melih Altıkulaç;

Hücumsal anlamda farklı işler yapabilen, çabuk, topla ilişkileri iyi olan bir oyuncu. Ancak savunma anlamında ve fiziksel olarak ciddi defoları olan bir oyuncu. Soner Gönül’ün istikrarsız performansına rağmen Melih’in süre alamıyor oluşunun nedenlerini bize gösteren bir maçtı.

Semih Altıkulaç ise daha hareketliydi. Orta sahada topu ayağından çıkarıp, sürekli arkadaşlarına pas opsiyonu oluşturan görüntüsüyle dikkat çekti. Bence yaptığı amatörce penaltı haricinde iyi denilebilecek bir maç çıkardı.

Baskı kurulduğunda 1922 Konya takımının püskürttüğü topları da çok iyi bir şekilde toplamayı başardı. Ancak tabi ki bu maçı bir kıstas olarak görerek değerlendirmek tam olarak doğru olmayacaktır. Çünkü 1.ligteki takımlar fiziksel olarak Konya takımına göre çok daha kuvvetli. Ancak net olan bir şey varsa Semih’in performansı, özellikle rotasyonda 1.Lig’de de süre almasını sağlayacaktır.

Fuat Çapa Samsunspor
Fuat Çapa, Samsunspor’un sorunlarına merhem olabilecek mi?

Ali Kılıç’ın sahaya girdiği andan itibaren oyuna etki ettiğini söylemek güç

Ancak özellikle geçtiğimiz sene onu birçok kez canlı izlemiş birisi olarak ondan beklentim bu performansının çok daha üstünde.

Polat Yaldır ise oyuna girdiği andan itibaren oldukça hareketli bir görüntü sergiledi. Fuat Çapa’ya ben de buradayım mesajını verdi.

Sahaya adımını attığı andan itibaren rakibine önde basarak hataya zorladığı ve savunma dönüşlerinde Ali Ülgen’in işini kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Konya takımının fiziksel olarak 1. Lig’in altında olmasından mıdır bilinmez Polat bana bu maçta çok da kuvvetlenmiş geldi. Umarım üzerine koyarak devam eder ve yükselen performansı ile öz kaynaktan bir oyuncuyu her hafta ilk 11 görerek Yılport Samsunspor’da izlemenin gururunu yaşarız.

Elhadj Bah’ın istekli görüntüsü geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi devam ediyor

Golle buluşması onun isteğini çok daha arttıracaktır. O da gelecek anlamında umutlu olduğum oyunculardan birisi. Tomane ile yan yana oynatılsa acaba birbirlerini tamamlayabilirler mi diye sordum maç içerisinde kendi kendime. Böylece Yılport Samsunspor, Tomane’nin yalnız kalışının da önüne geçmiş olabilir ve üçüncü bölgede daha etkili pozisyonlar üretebilir.

Fuat Çapa Samsunspor
Samsunspor Türkiye Kupası maçında bir üst tura 2-1’lik skorla ulaştı.

Son sözlerime gelecek olursak;

Daha önce söylediğim gibi tabi ki bu maç bir kıstas değil ve Fuat Çapa’yı değerlendirmek için hala oldukça erken. Fuat Çapa, fikstür avantajından mıdır bilinmez, bir hafta on günlük süreçte röportajında söylediği gibi sağlıklı oyuncuların neredeyse hepsini görme şansı yakaladı.

Kadro planlaması ve oyuncuların birbirleri ile uyum sorununa bakalım Fuat Çapa ilerleyen haftalarda merhem olabilecek mi?

Fuat Çapa Yılport Samsunspor’a merhem olabilecek mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!