Fuat Çapa eleştirilere yanıt verdi : Teknik adamlık ne var?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fuat Çapa, kendisine yönelik eleştirilere yanıt verdi. “İstifa çözümse sıkıntı yok” diyen tecrübeli teknik adam; “Burada teknik adamlık ne var. Burada teknik adamlık bir hata varsa biz hatamızı kabul edelim” dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Fuat Çapa; Eyüpspor karşısındaki oyunun iyi, skorun kötü olduğunu vurguladı. Son haftalardaki en iyi oyunlardan birini çıkardıklarını ifade eden Fuat Çapa şunları söyledi:

“Özellikle istek, arzu ve saha içerisindeki yardımlaşma güzeldi. Bu konuda bir eksiğimiz yoktu. Ancak, atmış olduğumuz birinci golden sonra; ilk 5 dakika dikkat etmemizi ve oyunu soğutmamız gerektiğini kenardan da söyledim. Maçtan önce de söyledim. Ama maalesef saha içerisinde bunu uygulayamadık.

Devre arasında Kayamba ile sağ kanadı biraz daha fazla kullanmamız gerektiğini söyledik. 18 içerisine kadar gayet olumlu işler yaptık. Ancak 18 içerisindeki tercihlerimiz, vuruşlarımız maalesef istediğimiz gibi olmadı. 2-1 öne geçtikten sonraki kısımda da yediğimiz gol çok enterasan oldu.

Topu orta yapıyorlar. Osman’ın ayağından sekiyor, rakibin önüne düşüyor. Rakip vuruyor ve Alaaddin’e çarpıyor kaleye giriyor. Çok ilginç bir gol oldu. Ona rağmen son dakikalarda 3-2’yi yakalayacak çok net pozisyonumuz vardı.”

Fuat Çapa : Ne söylesek değişmeyecek

Maç içerisindeki oyuncu değişikliği ile ilgili yapılan eleştirilere de yanıt veren Fuat Çapa şöyle devam etti:

Fuat Çapa

“Değişikliklerle ilgili birkaç bir şey söylemek istiyorum. 15’inci dakikada Fofana adalesini tutmaya başladı. Orada ilk oyuncu değişikliğine gidecektik. Ancak devam edebileceğini söyledi. 15’inci dakikada böyle bir sinyal geldiği zaman siz kalkıp ilk alternatifinizi oyuna atamıyorsunuz. Çünkü Fofana’nın durumu 25 dakika sonra mı olacak, 30’da mı olacak, 60 mı olacak, 70’mi olacak derken arada Fofana bir şeyler yapıyor bizi tekrar umutlandırıyor ve heyecanlandırıyor.

Diğer taraftan orta sahada oynayan Vukan’ın uzun süre sakatlıktan sonra idmanlara çıkamaması, bu maçta 90 dakikayı ne kadar tamamlayabilirdi. Bunu da beklemek zorundasınız. Belirli bir oyun felsefesi ile sahaya çıktınız. Pas oyunu oynayarak. Özellikle orta sahadaki bu üçlüyü bundan dolayı seçmiştik. Oyun düzenimizi de çok fazla bozmak istememiştik. Bu saatten sonra ne söylesek değişmeyecek. Çünkü skor 2-2.

Skor anlamında kimse mutlu değil ama oyun anlamında oyuncularıma söyleyebileceğim en ufak olumsuz bir şey olamaz. Çünkü herkes kapasitesi yeterince elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Oynanan oyunun karşılığını alamadık.”

Gazetecilerin sorularını yanıtladı

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam; istifa yönündeki eleştirilere de yanıt verdi. Fuat Çapa; “İstifa çözümse sıkıntı yok. Oynanan oyunun karşılığında mı bu yapılıyor yoksa alınan sonuca göre mi yapılıyor.

Oynanan oyundan mutlu olmazsın ve ona göre bir şey yaparsın ama burada teknik adamlık ne var.

Burada teknik adamlık bir hata varsa biz hatamızı kabul edelim. Ligler son haftalara yaklaştıkça hedefler uzaklaşıyor. Bu tür hayal kırıklıkları bir şekilde siteme yansıyor.

Bu sitemde de bugün biz nasibimizi aldık. Puan farkı 7 oldu ama bir maç eksik. Diğer taraftan da maç kazanmak gerekiyor. Ben şunu iddia ediyorum son haftalarda kimse 6’da 6 alamayacak.

Nasıl geçmiş haftalarda 8’de 8 yapılamadıysa bu olmayacak. Biz bu oyunumuzu gelecek 6 haftaya yansıtabilirsek şansımızın çok fazla olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Fuat Çapa eleştirilere yanıt verdi : Teknik adamlık ne var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!