Figaro’nun Düğünü sahnelendi

Dünya sahnelerinin en beğenilen opera eserlerinden biri olan Wolfgang Amadeus Mozart'ın “Figaro'nun Düğünü” operası, Yiğit Günsoy’un rejisi ve Kıvanç Tepe’nin orkestra şefliğinde Samsun Devlet Opera ve Balesi koro, orkestra ve bale sanatçıları tarafından sahnelendi.

Figaro'nun Düğünü
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da 11 Mart 2023 Cumartesi akşamı Aydın Gün Salonu’nu dolduran izleyicilerden tam not alan “Figaro’nun Düğünü”nde olaylar İspanya’da Almaviva Kontu’nun sarayında geçer.

Figaro'nun Düğünü

Rosina, Kont Almaviva ile evlenip Kontes olmuştur ancak Kont artık uşağı olan eski berberi Figaro’nun sevgilisi Susanna’yı etkilemeye çalışmaktadır. Figaro, Susanna ve Kontes, birlikte bir entrika hazırlayarak Kont’un çapkınlıklarını ortaya çıkarmaya karar verirler.

Figaro'nun Düğünü

Figaro’nun Düğünü’nde rol alanlar

11 Mart 2023 Cumartesi akşamı gerçekleşen temsilde Figaro rolünü Umut Tarık Akça, Kont Almaviva rolünü Hasan Çelik, Kontes rolünü Eda Bingöl Gürkan, Susanna rolünü Sezgi Elhüseyni, Cherubino rolünü Leyla Ceren Koç, Marcellina rolünü Esra Arslantürk, Bartolo rolünü Eray Dönmez, Basilio rolünü Volkan Binerbay, Don Curzio rolünü Ulaş Kocatürk, Antonio rolünü Berkcan Beniç, Barbarina rolünü ise Derya Belevi seslendirdi.

Figaro'nun Düğünü

Figaro’nun Düğünü sahnelendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!