Ferhat Göçer müzikali ile Samsunluları mest etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ferhat Göçer ‘Aldırma Gönül Müzikali’ ile Samsunluları mest etti.

Ferhat Göçer Samsun’da sahnelediği ‘Aldırma Gönül Müzikali’ ile büyük alkış aldı. Usta sanatçının; Türk edebiyatının en önemli yazar ve şairlerinden Sabahattin Ali‘nin eserlerinin yer aldığı müzikal; Kültürel Dönüşüm Derneği tarafından organize edildi.

Sebahattin Ali eserleri

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Atakum Sanat Merkezi’ndeki sanat gecesinde davetliler; Ferhat Göçer’in usta yorumuyla keyifli anlar yaşadı. Bir taraftan da Sabahattin Ali’nin hayatını anlatan gösteriyi ve eserlerine eşlik etme fırsatı buldu.

Usta sanatçı Ferhat Göçer sahnede; sözleri Sabahattin Ali’ye ait; ‘Aldırma Gönül’, ‘Göklerde Kartal Gibiydim’, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ ve ‘Leylim Ley’ gibi büyük kitlelerce uzun yıllardan beri hayranlıkla dinlenen şarkıları seslendirdi.

Ferhat Göçer

Amaç, kabiliyetli çocukları eğitmek

Kültürel Dönüşüm Derneği Başkanı Zafer Kozanoğlu; anlamlı geceye dair bir açıklamada yaptı. Kozanoğlu; özelikle derneklerinin geçen yıl mayıs ayında kurulduğunu hatırlattı ve şunları söyledi:

“Türkiye’de ve global ölçekte yaşanan önemli olayların özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki etkilerini araştırarak; kabiliyetli çocukları dünyada geliştirilen yeni teknolojilerle tanıştırmak ve eğitmek için yola çıktık. Ayrıca Türkiye’nin çeşitli kentlerindeki yetenekli gençlerin önünü açmak istiyoruz.

Bununla birlikte gençlerimizin çağın gelişen teknolojisine yetişebilmelerini sağlayabilmek için eğiticilere robotik kodlama eğitimleri veriyoruz. Birçok gence ulaşmayı hedefliyoruz.

Ferhat Göçer

Derneğimizin ilk büyük projesini olan Aldırma Gönül müzikali. Samsun’dan sonra Sinop ve Çanakkale’de de gösterime girecek. Her şehrin geliri, o kentin gençlerinin eğitimi için kullanılacak. Çıktığımız bu yolda siz dostlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak.”

Ayrıca müzikali izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de Ferhat Göçer ile Kültürel Dönüşüm Derneği üyelerini kutladı.

Ferhat Göçer müzikali ile Samsunluları mest etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!