Evlilikler arttı, mobilya sektörü yükselişte

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evlilikler arttı, mobilya sektörü pandemi sonrası yükselişe geçti.

Evlilikler pandemi sonrası artınca mobilya sektörü de yükselişe geçti. Kovid-19’un getirdiği durgunluğu, 2022’deki rekor ihracat seviyeleriyle kırdı.

Evlilikler, pandeminin etkilerinin azalmasıyla yeniden hız kazandı. Sektör oyuncularının vites büyütmesinin önünü açtı. 30 yıllık yerli mobilya üreticisi, 2023 sonuna kadar mağaza sayısını ikiye katlamayı hedefliyor.

Türkiye ekonomisinde yarattığı istihdam ve ihracattaki payı nedeniyle önemli bir yere sahip. Bu nedenle mobilya sektörü, küreselleşmenin de etkisiyle büyümeye devam ediyor.

Evliliklerin artması, pandemi sonrası sektördeki dijital dönüşüm ve buna bağlı olarak artan online alışveriş alışkanlığı, Türk mobilya sektörünün paydaşlarını iç pazarda da yeni hedefler belirlemeye yöneltti.

evlilikler

Gündoğdu Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Okan Gündoğdu şunları söyledi:

“MOBSAD verilerine göre, Türkiye’nin mobilya ihracatında yıla 325.5 milyon dolarlık rekorla başladı. İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin ilk 8 ay için 5.45 milyar dolarlık ihracat açıkladı. Büyüme trendinin yurt dışında olduğu gibi, iç pazarda da devam etmesini bekliyoruz.”

“2023’te mağaza sayısı hedefimiz 250”

Kuruldukları tarihten bu yana sürdürdükleri uygun fiyat politikasını 2023 yılında da sürdürmeyi hedeflediklerini kaydeden Okan Gündoğdu, şunları söyledi:

“Fabrika satış mağazalarımız aracılığıyla 30 yıldır tüketicileri uygun fiyatlı mobilyalarla buluşturuyoruz. Kovid-19 pandemisi, döviz kurlarındaki artış gibi olumsuzluklara rağmen, Gündoğdu Mobilya olarak büyüme stratejimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Şu an 130 olan mağaza sayımızı, önümüzdeki yılın sonunda 250’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Mağaza sayımızı artırırken kaliteden ödün vermediğimiz ürünleri de uygun fiyatlarla tüketicilerle buluşturmaya gayret ediyoruz.”

Mobilya sektörü

Evlilikler arttı, mobilya sektörü yükselişte

Pandemi nedeniyle düşüşe geçen evliliklerin yeniden artmasının mobilya sektöründeki büyüme trendini yeniden hızlandırdığını belirten Gündoğdu Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Okan Gündoğdu, “Başta düğün paketleri olmak üzere genç odası takımı, mutfak masası takımı, oturma grupları gibi kategorilerdeki mobilyalarımızın üretimini, Avrupa Kalite Standartlarına uygun olarak yapıyoruz.

Özellikle evlilik hazırlığı yapan çiftlerin, mobilyalarımıza uygun fiyat garantisiyle sahip olmaları önceliklerimiz arasında yer alıyor. Ürettiğimiz 100 bin adet düğün paketi de bunun somut bir göstergesi” dedi.

Uygun fiyat politikasına yönelik yeni projeler

Yakın zamanda Mersin, İzmir, Ankara ve Bilecik’te fabrika satış mağazaları açtıklarını ifade eden Okan Gündoğdu, “Hem ürün yelpazemizi hem de üretim hızımızı artıracak projelerimiz var.

Tüketicilerimizin bize olan güveninden güç ve destek alıyoruz. Bununla birlikte uygun fiyat politikamızı sürdürerek yakın dönemde yeni projeleri de hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Evlilikler arttı, mobilya sektörü yükselişte

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!