Eski Belediye Başkanı İkiz’den ilçesine 40 milyonluk yatırım

Havza OSB
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza ilçesine 40 milyon liralık yatırım yaptı.

Havza Eski Belediye Başkanı ve Altınbaşak Yem Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Murat İkiz; Havza Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB); 40 milyon liralık yatırım kararı aldı. 13 bin 643 metrekarelik ön tahsisi için Havza OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Samsun Valisi Zülkif Dağlı’ya yapılacak yatırım hakkında bilgiler verdi.

İlk etapta 40 kişi istihdam edilecek

Havza Kaymakamı Cengiz Nayman; Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir ile Havza TSO Başkanı Erkan Acar ile birlikte Samsun Valisi’ni ziyaret eden Eski Belediye Başkanı Murat İkiz; Havza OSB’de yapacağı yatırım ile ilgili bilgiler aktardı.

İkiz, özelikle yapmış olduğu bilgilendirmede Altınbaşak Yem Gıda Sanayi olarak temel gıda ürünleri olan makarna; un, un ürünleri, bisküvi ve yem üretimi yapacak olan fabrikanın; 40 milyon liraya mal olacağını ve ilk etapta 40 kişi istihdam edeceklerini belirtti.

Eski Belediye Başkanı

Doğduğumuz ve doyduğumuz topraklar…

Murat İkiz; bir Havzalı olarak ilçesine yatırım yapmanın kendisi ve ailesi için gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kurulması için belediye başkanı olarak büyük emekler verdiğimiz Havza OSB’de; yatırımcı olarak yer almaktan onur duyuyorum. Hayatımızı Havza’ya hizmete adadık. 15 yıl belediye başkanlığı yaptım.

Yine yatırımlarımızı hep Havza’da yaptık. Doğduğumuz ve doyduğumuz topraklara, memleketimize yatırım yapmak; ayrıca Havzalı kardeşlerimize iş kapısı olmak bizlerin görevi.

İmkanı olan tüm Havzalı iş insanlarımızı Havza OSB’ye Havzalı gençlerimize iş kapısı açmak için davet ediyorum. Mevla’m yapacağımız yatırımı öncelikle ülkemize, Samsunumuza, ilçemize ve bizlere hayırlı eylesin.”

Havza OSB

2 firmaya yer tahsisi yapıldı

Vali Zülkif Dağlı da; yatırımın Samsun’a ve Havza’ya hayırlı olmasını diledi. Toplantıda ayrıca Havza OSB’deki mevcut firmaların inşaatlarının son durumu ve OSB genişleme alanıyla ilgili süreç ile AKÇEK Asfalt İnşaat şirketin 5 bin 814,57 m2’lik yer tahsis sözleşmesi ve gıda ürünleri üzerine faaliyet gösterecek Altınbaşak Yem Gıda Sanayi’nin 13 bin 643 m2’lik yeni parsel tahsis talebinin görüşüldü ve yer tahsisleri karara bağlandı.

Eski Belediye Başkanı İkiz’den ilçesine 40 milyonluk yatırım

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!