Erhan Usta : Turizmde marka şehir olacağız

Samsun’un her ilçesinin ayrı güzellikleri olduğunu, ancak bunların yeteri kadar kullanılamadığını söyleyen Erhan Usta, “Allah her ilçemize ayrı bir güzellik vermiş. Bunları değerlendirip Samsun’u turizm anlamında marka bir şehir haline getirmemiz lazım” dedi.

Erhan Usta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, turizm anlamında bu zamana kadar gerekli hamlelerin gerçekleştirilmediğini söyledi.

Erhan Usta

Erhan Usta : Dünya kadar güzelliğe sahibiz

Bu konuda önemli projeler hazırladıklarını ifade eden Erhan Usta, ­­“Allah her ilçemize ayrı bir güzellik vermiş. Kurtuluş Yolu, Atakum-Yakakent sahili, Terme Miliç sahili, Kuş Cenneti, Kunduz Dağı, Şahinkaya Kanyonu, Ladik Gölü, Havza kaplıcaları, Akdağ ve Kocadağ kayak merkezi, Tekkeköy Mağaraları, Kapıkaya Kanyonu, Nebiyan Dağı, Ayvacık Saklı Cennet gibi alanlara sahibiz. Yani dünya kadar güzelliği içinde barındıran bir şehre sahibiz. Ama bunların hiç birisinden ticari olarak faydalanamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Erhan Usta

Yapılacak çalışmalar çok basit

Yapılacak çalışmaları anlatan İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta şöyle devam etti:

“Doğayı bozmadan, tahrip etmeden bu bölgeleri ticarete açacak tesislerin yapılmasını sağlamamız gerekiyor. Bu çok kolay yapılacak şeyler. Protokolleri yapacaksın, işletmeciyi getireceksin. Daha sonra bu bölgeleri turların güzergahı içerisine alacaksın. Samsun’u turizm anlamında marka bir şehir haline getirmemiz lazım. Ata Yolu’nun ana ulaşım bağlantılarını sağlayarak Milli Mücadele Yolu’nu inşa edeceğiz. Bu da turizm açısından çok önemli olacak.”

Erhan Usta

Erhan Usta : Turizmde marka şehir olacağız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!