Erhan Usta, amatör balıkçıları dinledi

Amatör balıkçılar ile bir araya gelen ve onların sorunlarını dinleyen Erhan usta, “Hemşerilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Adayı Erhan Usta, Amatör Dost Balıkçılar ve Doğayı Koruma Derneği, Atakum Amatör Sportif Balıkçılar ve Avcılar Derneği ve Amatör Olta Balıkçıları Facebook Grubu Üyeleri ile bir araya geldi.

Erhan Usta

Erhan Usta balıkçıların sorunlarını dinledi

Amatör balıkçılar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirip sorunlarını dinleyen İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, şöyle konuştu:

Erhan Usta

“Amatör olta balıkçılığı yapan vatandaşlarımız, her geçen gün yeni bir engelleme ve keyfi bir yasakla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdi. Kamu idarecilerinin ve yerel yöneticilerin görevi vatandaşına hayatı çekilmez kılmak değil, onlara güzel imkanlar sunmaktır. Tek amaçları balık tutmak ve keyifli vakit geçirmek olan bu vatandaşlarımızın bu tarz yasaklarla karşılaşmasını anlamak mümkün değil.

Erhan Usta

Samsun’da deniz mi yok

Şehrimiz, Karadeniz’in en güzel sahil kenti olmasına rağmen sanki bizim denizimiz yokmuş gibi, amatör balıkçı hemşerilerimizin festival ve benzeri etkinlikleri Sinop, Ordu, Giresun ve Trabzon illerinde yaptığını gerçekten üzülerek öğrendim. Bunu kabul etmek gerçekten mümkün değil. Daha bu konuyu çözemeyenlerden şehrin haklarını savunmamızı beklememiz zaten yanlış olur.”

Erhan Usta

“Gümrük sahası ve liman gibi alanların vatandaşlara kapatılması normal karşılanabilir” diyen Erhan Usta, “Ancak balıkçı barınaklarının mendireklerinin dahi amatör balıkçılara kapatılması, Bandırma Gemisi’nin arkasında bulunan kayalıklara vatandaşlarımız alınmaması kabul edilir değil. Amatör balıkçılarımız mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Erhan Usta

Erhan Usta, amatör balıkçıları dinledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!