Bizimle İletişime Geçin

Spor

Erald Çinari ve onu futboldan men eden transfer hikayesi

Erald Çinari

Erald Çinari, Samsunspor’un yeni sezon öncesi ilk transferi oldu. Arnavut futbolcu, geçmişte aynı sezon içinde üç farklı takıma imza attığından dolayı FIFA tarafından dört ay sahalardan men cezası almıştı.

Erald Çinari transferi Yılport Samsunspor resmi sitesinden açıkladı. Arnavut futbolcuyla üç yıllığına anlaşıldığı açıklandı. Sözleşmeye +1 yıllık opsiyon konulduğu da belirtildi. Bu açıklamayla Mayıs ayı başından bu yana Arnavutluk basını tarafından dile getiren transfer iddiaları gerçeğe dönüşmüş oldu.

Erald Çinari kimdir?

Herkesin cevabını merakla beklediği ‘Erald Çinari kimdir?’ sorusunu yanıtlamaya çalışalım;

11 Ekim 1996 doğumlu. Yani 25 yaşında. Sol kanat pozisyonunda görev yapıyor. Üç sezon boyunca Arnavutluk’un Partizani takımında forma giyiyor. Bu kulüpte 74 lig maçına çıkıyor. Rakip filelere 24 gol atıyor.

Biraz daha detay ister misiniz?

Futbola 2010 yılında FK Vllaznia Shkoder takımının altyapısında başlıyor. Daha sonra ilk profesyonel maçına ise 7 Aralık 2014 tarihinde çıkıyor. Vllaznia-Elbasani karşılaşmasında takımının formasını giyiyor. Ardından kulübünde dört sezon forma giyiyor, 100’ün üzerinde maça çıkıyor. 2018 yılında ise son oynadığı takım olan Partizani’ye transfer oluyor.

Erald Çinari

Yılport Samsunspor’un yeni transferi Arnavut golcü, 22 maçta 8 gole imza attı.

Yıllık 125 bin Euro alacağı iddia ediliyor

Arnavutluk’ta yayın yapan ‘Panaroma Sport’a göre oyuncu, Samsunspor’dan ilk yıl için 125 bin Euro alacak.

Bu arada Arnavut futbolcunun kariyerinde karmaşık bir transfer hikayesi de bulunuyor. Aynı sezon içinde üç farklı kulübe imza attığı için FIFA tarafından dört ay süreyle futboldan men cezası aldı.

Gelin o yılan hikayesine dönen transferi anlatalım;

 FK Vllaznia Shkoder ile 1 Ağustos 2017’de iki yıllık bir sözleşme imzalayan sol ön oyuncuzu, 11 Haziran 2018’de 20 Bin Euro karşılığı İspanya’nın Alaves takımına transfer oluyor. Ancak ne olduysa oluyor bu transferin üzerinden üç gün geçtikten sonra Alaves futbolcuyu Hırvatistan’ın NK Istra 1961 takımına gönderiyor.

Arnavut golcü, Hırvat ekibiyle 2018-2019 sezonu için 45 bin Euro, 2019-2020 sezonu için 50 bin Euro, 2020-2021 sezonu için de 55 bin Euro karşılığında anlaşıyor. Bu transferi NK Istra 1961 takımı imza töreniyle taraftarlarına duyuruyor.

Erald Çinari

‘Panaroma Sport’a göre Erald Çinari, Samsunspor’dan ilk yıl için 125 bin Euro alacak.

Vlaznia, Alaves’e, Alaves NK Istra’ya gönderiyor

Ancak hem Alaves hem de NK Istra transferi FIFA Transfer Eşleştirme Sistemi olan TMS’ye girmiyor. Medyaya yansıyan imza haberi üzerine FK Vllaznia Shkoder, Alaves’e bu transferin nasıl gerçekleştiğini öğrenmek için mail atıyor.

Ve 14 Ağustos 2018’de bir basın açıklaması yaparak Alaves ile olan anlaşmanın bozulduğunu açıklıyor. Ayrıca İspanyol ekibinin 20 bin Euro tutarındaki bonservis bedelini sahte bir hesaba yatırdığını ileri sürüyor.

Erald Çinari

Arnavut golcü, Samsunspor ile 3+1 yıllık sözleşme imzaladı.

Vllaznia, Çinari’yi bu kez Partizan’a gönderiyor

31 Ağustos 2018’te FK Vllaznia Shkoder, Erald Çinari’yi bu kez Arnavut kulübü FK Partizani’ye 40 bin Euro karşılığında gönderdiğini kamuoyuna açıklıyor. Ve futbolcu, 30 Haziran 2021’e kadar geçerli olmak üzere Partizani ile sözleşme imzalıyor.

NK Istra, Erald Çinari ve Partizani’yi FIFA’ya şikayet ediyor

Bu imza üzerine Hırvatistan’ın NK Istra 1961 Kulübü, Erald Çinari ve Partizani Kulübü’nü FIFA’ya şikayet ediyor. 7 Şubat 2019’da yapılan başvuruyu kabul eden FIFA, 18 Haziran 2020’de kararını açıklıyor.

Erald Çinari, dört ay futboldan men cezası alıyor

FIFA, Erald Çinari ve Partizani’yi 83 bin 500 Euro tazminat ödemeye mahkum ediyor. FIFA ayrıca Partizani Kulübü’ne iki dönem transfer yasağı, Eral Çinari’ye de dört ay futboldan men cezası veriyor.

Yorum Yap

Yorum Yap覺n

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İbrahim CANBULAT

Spor

Yusuf Abdioğlu : 100.yılda şampiyonluk bizim

Yusuf Abdioğlu

Yusuf Abdioğlu, Cumhuriyetin 100.yılında şampiyon olacaklarını söyledi.

Yılport Samsunspor’un yeni transferi Yusuf Abdioğlu, kulüp medyasına konuştu. Kayseri’de süren yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren tecrübeli futbolcu; taraftara da mesaj yolladı.

Kayseri kampının güzel geçtiğini ifade eden Yusuf Abdioğlu; “Samsun’daki kampımıza ben biraz geç katıldım ama Kayseri’deki kampa takımla birlikte geldik. Bizim için yorucu ve güzel bir kamp dönemi oluyor. Hocalarımız bizi sezona hazırlayabilmek için bu dönemde yükleniyorlar. Doğal olarak bizim de yorucu günlerimiz oluyor. Bizim de sezonda ayakta kalabilmek için bu kamp dönemine ihtiyacımız var” dedi.

Takım bütünlüğü önemli

Takım bütünlüğünün çok önemli olduğunu belirten Yusuf Abdioğlu şunları söyledi;

 

Yusuf Abdioğlu

“Geçen sene Samsunspor’un iyi bir kadrosu vardı. Ancak içeride bazı şeyleri galiba toparlayamadılar. Bunu gelirken bana da söylediler. Biz de ligin tecrübeli oyuncuları olarak bunu çok iyi biliyoruz. Ayrıca buradaki birlikteliği çok iyi sağlamanız gerekiyor. Birliktelik sağlanmadıkça sezon içerisindeki çatlak sesler oluyor.

Bu çatlak sesler belki ilkten gözükmüyor ama mağlubiyetten sonra gün yüzüne çıkıyor. Takıma çok büyük zararlar veriyor. Bu sene hep beraber arkadaşlarla buna dikkat ediyoruz. Ayrı ayrı takılmıyoruz. Birlikte eğlenmeye ve gülmeye çalışıyoruz. Takım bütünlüğü bizim için çok önemli.

Benim bireysel hedefim ikinci planda. Öncelik takımın şampiyonluğu. Bu şehre gelmek benim adıma hem büyük bir sorumluluk hem de büyük bir zorluk. Çünkü kolay olmayacağını biliyorum. Bu şehirde yaşadığım, sevdiğim insanlar var.

Onların da benden beklentisi var. Ondan dolayı benim iki kat yüküm var. İnşallah bu sezon sonunda bu yükü güzellikle taçlandırıp şampiyonluk kupamızı şehrimize getireceğiz. Buna inanıyoruz. Bunun için emek vereceğiz. Bizim için güzel bir yıl olacağını düşünüyorum. Birliktelikten güç doğacak.

Şuan için kulüp içerisinde personeller ve yöneticiler bu bütünlüğü sağlamak için önemli bir özveri veriyor. İnşallah hocalarımız ile birlikte bunların hepsini aşacağız. Bu sene bizim için aile ortamında güzel bir yıl geçecek.

Yusuf Abdioğlu

Yusuf Abdioğlu : Hedef Süper Lig

Samsunspor Süper Lig’deyken beni değerlendirdiler. O zaman sakatlanmıştım ve ameliyat olmuştum. O zamanlar ben çok iyi pozisyonda değildim ama biraz daha sabır edinilebilinirdi. Sabredilmedi ve bende kendim ayrıldım. Süre alamadığım için ayrılmak zorunda kaldım.

Tabiki de gönül kırgınlığım yok. O zaman çok zoruma gitmişti ama şimdi daha önemli yerdeyim. Şuanda şehrin en büyük markasındayım, Atatürklü armadayım. Samsunspor benim için çocukluk hayaliydi ve gerçek oldu.

Futbol sayesinde çoğu hayalimi de gerçekleştirdim. En yüksek hayalim Süper Lig’de oynamaktı ve onu da gerçekleştirdim. Şuan Samsunspor’a geldim ve bir hayalimi daha gerçekleştirdim. Şimdiki hedefim Samsunspor formasını terletip, hakkını verip Süper Lig’e çıkartmak ve inşallah da Süper Lig’de burada devam etmek.

Eski stadyum şehir içinde olduğu için yolda birbirilerimizi çağırarak stada giderdik. 20 kişiyle başlardık stada kadar 100 kişi olurduk. Ben o anları unutmuyorum. Taraftarın galibiyeti istediğini, evine mutlu dönmeyi en iyi ben biliyorum. Bizim için onları mutlu etmek çok önemli. Ama onların da biraz sabırlı olmaları gerekiyor.

Takımımız yeni kuruluyor. Yeni kurulan takımlarda her zaman seri galibiyetler olmayabilir. Bazen performans düşüklüğü olabilir. Kaliteli bir kadro kurulduğunu düşünüyorum. Ne olursa olsun, biz kendi bütünlüğümüzü kaybetmediğimizde başarıya ulaşacağımızı düşünüyorum.

Samsunspor

Taraftarımız bize inansın

Çünkü bizler sahada kötü olduğumuzda taraftarımız bize maçı kazandırabilir. Ya da taraftarımız az olduğunda bizler sahada çok fazla mücadele edip biz 3 puanı alabiliriz. Bu bütünlüğü de sağlamamız gerekiyor. O yüzden sabırlı olmalarını istiyorum. Samsunspor’un büyüklüğünü biliyoruz bunu da inşallah Süper Lig’e çıktığımızda tüm Türkiye’de görecek.

Karadeniz insanı biraz sabırsızdır. Siz çok iyi oynadığınızda kazanacaksınız diye bir şey yok. Kötü oynadığınızda da kaybedeceksiniz diye bir şey yok. Ama gol dakika 90’da da gelse 3 puan kazanıyorsunuz, 1’inci dakikada da attığınız zaman 3 puan kazanıyorsunuz.

Taraftarımız bize inanmalı. Öncelikle bunu biz kendimiz sağlayacağız. Sahada o ruhu göstereceğiz. O ruhu gösterdikten sonra da hep birlikte başarılı olacağız. İnşallah Süper Lig’e çıkacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında da şampiyonluk en çok bize yakışacak.

Okumaya devam et

Spor

Teknik Direktör Bayram Bektaş’tan kamp açıklaması

Samsunspor

Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak” dedi.

Yeni sezonun ilk etap kamp çalışmalarını Erciyes Yüksek irtifa Kamp Merkezi’nde yapan Yılport Samsunspor’da; Teknik Direktör Bayram Bektaş, açıklama yaptı.

İlk etap çalışmalarına bugün başladıklarını belirten Teknik Direktör Bayram Bektaş, “Kampımıza başladık. Keyifli bir yolculuktan sonra Erciyes’teki kamp merkezimize ulaştık. Bugün çift antrenmanla kampımıza başlayacağız.

Teknik Direktör

Güzel bir hava var. Sabah kuvvet antrenmanı öğleden sonra da sistem, taktik antrenmanlarıyla devam edeceğiz. En iyi şekilde bu kamptan tam verim alarak inşallah hazır bir şekilde Bolu kampından sonra Samsun’a döneceğiz” dedi.

Tek dileğimiz sakatlıksız bir kamp

Biran önce kadroyu şekillendirmek istediğini ifade eden Bayram Bektaş, “Tek dileğim, sakatlıksız tam anlamıyla bir kampı yapmak. Elbette basınımızın ve vatandaşlarımızın meral ettiği, geçen seneden kadroda birkaç oyuncu var.

Teknik Direktör

Elbette oyuncu gidecek ve oyuncu gelecek ama bizim, başkanımızın, yöneticilerimizin tek amacı sezona hangi kadro ile başlayacaksak onu biran önce oluşturmak istiyoruz. Burası da bunun başlangıcı” diye konuştu.

Ayrıca kampta futbolcuların istekli olmaları da dikkat çekti. Ağır tempoda geçen antrenmanlarda oyuncuların coşkusu teknik heyetin yüzünü güldürdü.

Öte yandan Kırmızı-Beyazlılar; transfer çalışmalarını da bir yandan yürütüyor. Forvet, orta saha, kaleci ve sağ bek transfer etmek isteyen Yılport Samsunspor kısa sürede bu isimleri netleştirip son noktayı koymak istiyor.

Okumaya devam et

Spor

Ragbi milli sporcusu Sedanur Avrupa’nın en iyilerinden

Sedanur Bolat

Ragbi milli takım sporcusu Sedanur Bolat; Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Bizim Kanaldaa youtube kanalında yayınlanan ‘Anlat Hikayeni’ programına konuk olan Sedanur Bolat; başarı hikayesini anlattı.

Ragbi sporuna nasıl başladığını, kendisini kimin motive ettiğini programda paylaşan Sedanur Bolat, hayellerinden söz etti.

Aynı zamanda Çarşamba Belediyespor Kulübü Büyük Kadın Ragbi Takımı sporcusu Sedanur; milli takım forması ile Avrupa 7’li Ragbi Trophy serisinde en çok sayı yapan ilk 5 sporcudan biri oldu.

Ragbi

Sedanur Bolat, ragbi milli takım forması giyiyor.

Ragbi ile üniversitede tanıştım

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencisi olan genç sporcu; şunları söyledi:

“Bu spor ile üniversitede tanıştım. Daha önce güreş yapıyordum. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine onunla birlikte bu spora başladım. Ailem ilk başlarda ne olduğunu bilmediği için anlamaya çalıştı. Sonra en büyük desteği onlar verdi.

Kadınlar için zor ve sert bir spor olarak görülebilir. Ancak, her sporun kendine özgü zorlukları var. Bu sporda da aynı şekilde. Burada mücadele mücadele, koordinasyon, her şey var. Bu sporu severek yapıyorum.

Sedanur Bolat

Avrupa’nın en iyilerinden

Milli takıma kadar yükseldim. Benim için çok değerli. Zagreb’de gerçekleştirilen Avrupa 7’li Ragbi Trophy Serisi 1. ayak müsabakalarında Büyük Kadınlar Milli Takımında forma giydim.

İngiltere, İtalya, Portekiz, İsveç, Danimarka ve Gürcistan gibi güçlü olan takımların yarıştığı bu büyük organizasyonda; en çok sayı yapan ilk 5 sporcu arasına girdim.

Federasyon Başkanımız Murat Pazan, spora ve sporcuya her zaman destek veren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’a teşekkür ediyorum.Ragbi

Ayrıca genç kızlara da sporu yapmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü hangi sporu yaparlarsa yapsınlar hep bir zorluğu olacaktır. Burada hayata karşı mücadele etmeyi de öğreniyoruz. Bu spor ülkemizde olduğu gibi Samsun’da da sürekli gelişen bir spor. Destek verildiğinde neleri başarabildiğimizi herkes görüyor. Hedeflerime emin adımlarla ilerliyorum. Bana destek veren aileme, antrenörüme, takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. “

Okumaya devam et

Editör Seçimi

    Copyright © 2021