Emre Ekim : Basketbolda 2 sezondur yeni bir yapılanmaya gittik

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emre Ekim; basketbolda 2 sezondur yeni bir yapılanmaya gittiklerini ifade etti.

Samsunspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Emre Ekim; ligi ikinci sırada tamamlayarak play-offlara kaldıklarını belirterek açıklamalarda bulundu.

Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Emre Ekim; “Basketbolda son 2 sezondur yeni bir yapılanmaya gittik. Başkanımız Yüksel Yıldırım ve ekibimiz önderliğinde çok ciddi güzel bir yapılanma oluşturduk. Beklentilerden çok daha fazla başarı da elde ettik. Bütçemize oranla ligin ilk senesinde ve ikinci senesinde kendi bütçemizden daha yüksek takımların hepsiyle başa çıktık.

Hatta son anda şampiyonluk kaçmış olabilir ama bu demek değildir ki biz başarısız bir sezon geçirdik. Bence çok başarılıyız. Kendi bütçemize ve kulübün yeni yapılanmasına rağmen çok yol kat ettik. Özellikle .undaki en büyük faktör Başkanımız Yüksel Yıldırım, Jasper Yıldırım ve yönetimimizdir.

Sonrasında da bize bu imkanı sundular ve bizde bu organizasyonu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Baktığımız zaman 2 senedir İlker Salman hocamız ve ekibi, oyuncu grubu çok iyi bir kimya ve sinerji yakaladı.

Bununla beraber de çok keyif veren bir basketbol oynuyoruz. Mücadele eden, son topa kadar savaşan bir takım oluşturduk. Bu seneki takımımızın enerjisi ve atletizmi çok yüksek. Maçlarımıza gelen taraftarlarımıza da çoğu maçta keyif verdiğimizi düşünüyorum” dedi.

Bu sene 23 galibiyetle yine ikinci bitirdik

Taraftarın desteği ile play-off’lardan şampiyon olarak çıkacaklarına inandıklarını ifade eden Emre Ekim şunları söyledi:

“Taraftarlarımız da geçen sene pandemiden dolayı beraber değildik ama bu sene çok ciddi bir taraftar grubumuz var. Özellikle her hafta sayımız artarak bizi desteklediler. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Geçen sezonu 20 galibiyetle ikinci bitirmiştik. Bu sene 23 galibiyetle yine ikinci bitirdik.

Bu sene galibiyet sayısı olarak da üstüne koyduk. Geçtiğimiz senelere baktığımızda genelde takımlar 23 galibiyetle bir üst lige çıkmış. Ama maalesef bizim de şansızlığımız 23 galibiyet yetmedi. Ne olursa olsun ikinci bitirmek de bizim için büyük bir başarı. Play-Off’da da saha avantajını almış bulunuyoruz.

Emre Ekim
Samsunspor Kulübü Basketbol Şubesi Genel Menajeri Emre Ekim. (Fotoğrafta)

Samsun’da oynayacağımız maçlar bizim için çok önemli. Samsun’daki maçları kazandığımız taktirde şampiyon olacağız ve Süper Lige çıkacağız.  Bunun da oyuncular ve teknik ekibimiz bilincindeler. Umarım her şey yolunda gider. Takım dolu salonu hak ediyor.

O yüzden bütün taraftarlarımızı Play-Off’ta bizi yalnız bırakmamalarını bekliyoruz. Hep beraber birlik olalım, bütünleşelim. Play-Off’ta şampiyon olalım. Bu yol birlik ve beraberlikten geçer. Büyük Samsunspor camiasını maçlarımıza bekliyoruz.”

Emre Ekim : Play-offlar bu hafta başlıyor

Play-Off maçlarında taraftarların desteğine ihtiyaçlarını olduğunu belirten Emre Ekim; “Bu hafta Play-Off maçları başlıyor. Biz ikinci sırada bitirdik ve dokuzuncu sıradaki Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ile oynayacağız.

Kazandığımız taktirde 4’üncü ve 5’inci maçın galibiyle ve daha sonra da final oynayacağız. Burada en büyük destek yine Samsunspor taraftarında. Buradan bütün taraftar gruplarına, bütün basketbol severlere ve bütün Samsunspor camiasına sesleniyorum, bizi yalnız bırakmasınlar.

Burada hiç ayrım yapmadan birlik ve bütünlük içerisinde Play-Off’ları oynamamız lazım. Seyirci ile birlikte çok güzel bir sinerji yakalayacağımızı düşünüyorum. Bu bizim için çok önemli. Bu keyifli ortama, Play-Off’larda yaşayacağımız güzel galibiyetlere onlarında ortak olması için buradaki bütün maçlara taraftarlarımızı bekliyoruz. Gerçekten çok keyifli olacaktır” şeklinde konuştu.Destek veren herkese teşekkür eden Emre Ekim; “Samsunspor Kulübü Derneğinin organize ettiği Basketbol Komitemiz var. Bu komitedeki bütün emek verenlerin hepsi gerçekten Samsunspor’a gönül vermiş, Samsunsporlular. Bize gerçekten çok ciddi destek veriyorlar. Bence bu çok önemli bir olay diye düşünüyorum.

Samsunspor Kulübü Derneği yöneticimiz ve Basketbol Kulübü Başkanvekilimiz Arzu Uslu, Dernek Yöneticilerimiz Alper Engiz, Damla Beytekin önderliğinde bu oluşum gerçekten basketbolumuza çok büyük katkısı oluyor. Bu zamana sürece kadarki desteklerinden dolayı bu oluşuma çok teşekkür ediyorum. Maçlarımızda da bu süreçte bize sürekli yardımları ve desteği oldu” dedi.

Emre Ekim : Basketbolda 2 sezondur yeni bir yapılanmaya gittik

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!