Emlak Katılım, 2022’de 2,8 milyar TL net kar elde etti

Emlak Katılım Genel Müdürü İlker Sırtkaya, "2022 yılında faaliyet gösterdiğimiz alanlarda bankacılık ve katılım finans sektörünün üzerinde bir büyüme performansı elde ettik. 2021 yılında 38,7 milyar TL olan aktif büyüklüğümüz, yüzde 159 oranında artarak 2022'de 100,2 milyar TL'ye ulaştı" dedi.

Emlak Katılım
Emlak Katılım Genel Müdürü İlker Sırtkaya.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Emlak Katılım, 2022’de sektöre benzeri olmayan ürünler kazandırmanın yanı sıra hedefleri doğrultusunda istikrarlı bir şekilde ilerleyerek büyümeye devam etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak Katılım Genel Müdürü İlker Sırtkaya, katılım bankası olarak faaliyete geçtikleri günden bu yana ülke ekonomisine, reel sektöre ve istihdama önemli katkılar sağladıklarını belirtti.

Emlak Katılım

2022 yılını oldukça verimli ve başarılı bir şekilde tamamladıklarını aktaran Sırtkaya, şunları kaydetti:

“2022 yılında faaliyet gösterdiğimiz alanlarda bankacılık ve katılım finans sektörünün üzerinde bir büyüme performansı elde ettik. 2021 yılında 38,7 milyar TL olan aktif büyüklüğümüz, yüzde 159 oranında artarak 2022’de 100,2 milyar TL’ye ulaştı. Toplanan fonlar bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 196 artarak 79,2 milyar TL olmuştur. Kullandırılan fonlarda ise yüzde 102 büyüme sağlarken 21,9 milyar TL olan hacmimiz 2022 yılında 44,3 milyar TL’ye yükselmiştir. Böylelikle ülke ekonomisine 2022 yılında 54,7 milyar TL destek sunmuş olduk. 2022 yılında yüzde 1.865 artışla 2,8 milyar TL net kar ile önemli bir başarı elde ettik. Katılım finans sektörünün en genç üyesi olarak ulaştığımız bu rakamlar bizi memnun ediyor. Dinamik bilanço yönetimimiz ve nitelikli insan kaynağımız ile 2023 yılında da benzer bir performans projekte ediyoruz. Bu başarılı sonuçları elde etmemizde çok büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma, yönetim kurulumuza, bizi destekleyen ve güvenen müşterilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Emlak Katılım

“Bu yılın sonunda şube sayımızı 120’ye ulaştırmayı hedefliyoruz”

Sırtkaya, ürün ve hizmet portföylerinin her geçen gün daha da zenginleştiğini belirterek, 2022 yılında sektöre benzeri olmayan birçok ürün kazandırdıklarını, bu ürün ve hizmetleri daha ulaşılabilir hale getirmek ve geliştirmek üzere hem dijitalalt yapılarını güçlendirdiklerini hem de şube ağını genişletmeye devam ettiklerini bildirdi.

Emlak Katılım

Emlak Katılım Genel Müdürü Sırtkaya : Çalışmalarımız kararlılıkla sürecek

2022’yi 80 şube ile kapattıklarını ancak bu yılın ilk 3 ayında açtıkları şubelerle şu anda 88 şubeye ulaştıklarını belirten Sırtkaya, “Bu yılın sonunda ise şube sayımızı 120’ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Emlak Katılım olarak yetkin insan kaynağına olan yatırımlarımız ile sürdürülebilir ve yenilikçi finansman modellerini dijitali odağımıza alarak yaygınlaştırmaya, gayrimenkul sektörünü, tarımı, ihracatı, ithal ikamesine dayalı sanayileri, çevre ve sürdürülebilirlik esasına dayalı projeleri destekleyen, istihdama ve büyümeye olumlu katkı sağlayacak çalışmalarımızı bundan sonraki süreçte de kararlılıkla sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Emlak Katılım, 2022’de 2,8 milyar TL net kar elde etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!