Elbistan’da 3 kişilik aile enkazdan sağ kurtarıldı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri Elbistan’da 4 katlı bir binanın enkazında 8 saat süren çalışmanın sonucunda aynı aileden 3 kişiyi depremden 70 saat sonra kurtardı.

Elbistan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında Elbistan’da görev alan Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri enkaz altında kalan vatandaşları kurtarmak için canla başla çalışıyor.

3 itfaiye aracı ve 25 personelle afet bölgesinde bulunan ekipler, çöken binaların moloz yığınları arasında mahsur kalan vatandaşları sağ olarak kurtarabilmek için inançla ve hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Elbistan

Ekipler bugün saat 02.00 itibariyle Elbistan Kümbet Mahallesi’nde aynı aileden 3 kişiyi 8 saat süren çalışmanın ardından enkazdan sağ olarak çıkarmayı başardı.

Elbistan

Elbistan’da 3 kişilik aile kurtarıldı

50 yaşındaki İbrahim Ali, 22 yaşındaki Ahmet Ali ve 15 Yaşındaki Muhammet Ali isimli vatandaşlar 70 saatin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Ekiplerin sabırla ve umutla yaptığı çalışma sonucunda 3 kişi 4 katlı binanın zemin katından çıkarılarak yeniden hayata tutundu.

Elbistan

Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri deprem bölgesine ulaştıkları andan bu yana ikisi bebek , biri 10 diğeri 11 yaşında iki çocuk olmak üzere toplam 14 kişiyi enkaz altından kurtarmayı başardı.

Elbistan’da 3 kişilik aile enkazdan sağ kurtarıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!