Eğitim sendikaları tepkili! Güvenlik artırılsın

Tevfik İleri Ortaokulu'nda işlenen korkunç cinayet, okullarda güvenlik sorununu gündeme getirdi. Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları, okullarda güvenlik zaafiyetlerinin önüne geçilmesini istedi.

Eğitim
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’un Canik İlçesi Tevfik İleri Ortaokulu’nda yaşanan ‘anne cinnayeti’, tüm Türkiye’de gündemdeki yerini korurkan Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları, okullarda yaşanması muhtemelen güvenlik zaafiyetlerine karşı acil önlemler alınmasını istedi.

Eğitim

Eğitim – Sen : Ciddi zaafiyet yaşandı

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Ersin Gür, “Okullarımız çocuklarımız için en güvenli ve mutlu olacakları alanlar olması gerekirken maalesef yaşanan şiddet olayları kurumlarımızda çok ciddi bir güvenlik zafiyeti yaşandığını göstermektedir.

Toplumsal sorun alanlarında ve bireysel açmazlar içinde şiddet sarmalı neredeyse tüm yaşam alanlarında kendini göstermektedir. Okullarımızda öğretmenlerimize, hastanelerde sağlık emekçilerine, kadınlara ve çocuklara yönelen şiddet olayları hızla yaygınlaşmaktadır. Okullarımızda güvenli bir ortamı sağlamak ve bu tür üzücü olayların tekrar yaşanmaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.

Eğitim

Güvenlik görevlisi istihdam edilsin

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Volkan Erken de, açıklamasında, “Okullarda güvenlik adına bütün önlemler alınsın. Güvenlik görevlisi istihdamı, x-ray cihazları başta olmak üzere okullarımıza kurulmasını istiyoruz. Alınan geçici önlemlerin, geçici tedbirlerin hiç bir işe yaramayacağını bu korkunç olayla bir kez daha görlüş olduk” ifadelerini kullandı.

Eğitim sendikaları tepkili! Güvenlik artırılsın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!