Eczacılar ‘afiş’ asıp sorunlarına çözüm aradı

Samsun Eczacı Odası Başkanı Karacan, ilaca erişim, ilaç yokluğu, artan fiyat farkları gibi sorunlara çözüm aramayı sürdürdüklerini söyledi.

Onur Ferhat Karacan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun’da Eczacılar Odası, ilaca erişim, ilaç yokluğu, artan fiyat farkları gibi sorunların diye getirildiği afişleri eczane vitrinlerine astı.

Samsun Eczacı Odası Başkanı Onur Ferhat Karacan, “Bizler, uzun bir süredir ilaca erişim sıkıntıları, ilaç yoklukları, artan ilaç fiyat farkları ile mesleğimizin içinde bulunduğu ekonomik darboğaza dikkat çekebilmek için büyük bir mücadele yürütüyoruz” dedi.

Eczacılar

Eczacılar sıkıntılarına çözüm arıyor

İlaç eczacılık hizmetlerinin sunumunda yaşadıkları sıkıntılara çözüm bulamadıklarını, bunun yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın eczacıları ve hizmet sunum süreçlerini zorlayan pek çok uygulama değişikliğine gittiğini hatırlatan Karacan, konuyla ilgili açıklamasında ayrıca şunlara değindi:

“Gelinen bu noktada süreç bizlere, kesintisiz sunduğumuz hizmetlerimiz devam edebilsin, eczanelerimiz yaşasın diye eczane kapatma dahil bazı tedbirleri alma sorumluluğunu yüklüyor.

Eczacılar

Sağlıklı toplum sağlıklı mesleki gelecek

Bizler, halkın en kolay erişebildiği sağlık danışmanları olarak, aldığımız tüm kararlarda daha sağlıklı bir toplum ve mesleki gelecek hedefini amaçlıyoruz. Bu amaçla hazırlanan afişimiz tüm bölge eczanelerimize dağıtımı sağlanmış ve eczane vitrinlerinde yerini almıştır.”

Eczacılar ‘afiş’ asıp sorunlarına çözüm aradı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!