Drone ile havadan ilaçlama yapıldı

Drone
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Drone ile havadan ilaçlama yapan Büyükşehir Belediyesi, yaz öncesi vektörle mücadele başlattı.

Drone ile ilaçlama yapan Büyükşehir Belediyesi; düzenli olarak vektörle mücadele faaliyetlerini sürdürüyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’na bağlı 19 ekip ve 60 personelle sürdürülen çalışmalar ile; omurgasız hayvanların larva kaynakları tespit edilip ilaçlama yapıyor.

Kullanılan ilaçlar larvalar dışında başka hiçbir canlıya zarar vermiyor. 4 merkez ilçede sürekli olarak ilaçlama faaliyetlerini sürdüren ekipler bu kez TEKNOFEST‘in yapılacağı alanlarda da çalışmalarını hızlandırdı.

Drone
Samsun Büyükşehir Belediyesi, drone ile ilaçlama yapıyor.

19 Mayıs ilçesi sınırlarındaki Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Dereköy’ de araçlarla ulaşımın mümkün olmadığı dereler ve sazlık alanları zirai insansız hava aracı ile havadan ilaçlandı.

Drone ilaçlama sürecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’nda çevre mühendisi olarak görev yapan Ali Akaydın, belirli noktalara bırakılan ilaçların suda çözüldüğünde geniş bir alanda larvaları yok ettiğini söyledi.

Drone

Diğer canlılara zarar verilmiyor

Akaydın, “Vektörle mücadeleyi günümüz son teknolojilerini de kullanarak rahat bir şekilde yürütüyoruz. Bu anlamda drone ile ilaçlama yaptık.

Araçların ve personelin ulaşamadığı bölgelerde havadan yapılan mücadele ile özellikle sivrisinek larvaları kaynağında yok ediliyor. İlaçlamaların en büyük avantajı ise tamamen biyolojik olması ve diğer canlılara hiçbir zarar vermemesi.

Halkımızın sağlığı ve sorunsuz bir yaz mevsimi geçirmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Drone ile havadan ilaçlama yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!