Down sendromlu oğlu için mücadele ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Down sendromlu oğlu için mücadele eden anne Melek Güreş, “Yılın Annesi” seçildi.

Down sendromlu oğlu için verdiği mücadeleyle ‘yılın annesi‘ seçildi.

Down

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin “Özel Eğitim için Sosyal Ortaklık Projesi”; ona ve oğluna yaşam enerjisi verdi. 57 yaşındaki Melek Güreş; özellikle proje kapsamında Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Eğitim Dayanışma Derneği’nde çocuklar ve aileleri için düzenlediği yöresel bebek kursuna katıldı. Burada bez parçalarından yöresel bebekler yapmayı öğrendi.

Hayatını oğluna adadı

Ürettiği bebekleri de Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı sergilerde sattı. Ayrıca elde ettiği gelirle de 19 yaşındaki oğlu Mümin Güreş’in eğitimini sürdürebilmesini sağladı.

Hayatını oğluna adayan Melek Güreş; bununla birlikte verdiği mücadele dolayısıyla da dernek tarafından yılın annesi seçildi.

Down Sendromlu

Melek Güreş; özellikle Büyükşehir Belediyesine ve derneğe teşekkür etti.

Anne Güreş; oğlunun geçen yıl Canik Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin 3. kademesinden mezun olduğunu belirtti. Güreş, ayrıca oğlunun spora olan düşkünlüğü ile masa tenisi, yüzme ve gülle şampiyonalarında dereceler elde ettiğini söyledi.

Yılın annesi

Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Eğitim Dayanışma Derneği Başkanı Ülviye Demirci ise; “Ailelerimize destek olmak için ilk başvuran annemiz Melek Hanım’dı. Sadece çocuğunun sosyalleşmesi için değil sporda da çok büyük fedakarlıklar yapan bir anne.

Özellikle evi çok uzakta. Ancak kar kış demeden oğlunu aktivitelerimize getirip kendisi de kursumuza katılıyor. Oğlunun başarılarında özellikle Melek Hanım’ın imzası var” dedi.

Down sendromlu oğlu için mücadele ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!