Down sendromlu çocuklar evlerinde eğitim görecek

Down Sendromu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Down sendromlu çocuklar için hazırlanan proje kapsamında eğitim desteği verilecek.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “Özel Eğitim için Sosyal Ortaklık Projesi” başlattı. Proje kapsamında 10 kişilik özel bir ekip kurulacak. Özellikle 0-6 yaş grubundaki down sendromlu çocuklara evlerinde eğitim desteği sağlanacak.

Proje tanıtıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen; Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması (IQSES) Hibe Programı ‘Özel Eğitim İçin Sosyal Ortaklık Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen proje tanıtım toplantısına; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra; İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile akademisyenler ve öğretmenler katıldı.

Down Sendromu

Hibe programı kapsamında proje; Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülecek. Ayrıca Samsun Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Down Sendromlu Çocuklar ve Aileleri Eğitim Dayanışma Derneği de ortaklık edecek.

Proje 18 ay sürecek. Bununla birlikte toplam 116 bin 65 Euro tutarındaki bütçenin 11 bin 618 Euro’luk kısmı; Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanacak.

Down sendromlu çocuklar için eğitim

Projeyle ilgili konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:

“Projeyle şehrimizde kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle; hafif-orta düzeyde zihinsel yetersizliği olan 0-6 yaş grubundaki çocuklarımızın özel eğitimlerini güçlendirmek istiyoruz.

Mustafa Demir
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir. (Fotoğrafta)

Bu amaçla down sendromlu ve öğrenme güçlüğü tanısı alan çocuklarımızın özel eğitimlerine yönelik eğitmen ve ailelerine destekleyici eğitim seminerleri düzenleyeceğiz.

Erken dönemlerinde çocuklarımıza ve ailelerine evlerinde eğitim desteği vermek üzere 10 kişilik ekip oluşturacağız. Ayrıca özel eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlerimize de bilgi ve farkındalık düzeylerini artırıcı eğitimler vereceğiz.”

Down sendromlu çocuklar evlerinde eğitim görecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!