Dolar kuru fiyatları arttı daha çok taksit yapılmalı

Kredi kartı taksit sayısı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dolar kuru fiyatları arttı. Esnaf kredi kartı taksit sayısı artırılmasını istiyor.

Dolar kuru fiyatlarının artması esnafı zorluyor. Bu nedenle esnaf, kredi kartı taksit sayısının artırılması gerektiğini savunuyor.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dolar kuru nedeniyle yeni bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek  şunları söyledi:

Kredi Kartı taksit sayısı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken. (Fotografta)

Kredi kartı taksit sayısı

“Bazı ürün gruplarında taksit sayısı artırılması vatandaşların alım gücünü artıracaktır. Ayrıca dolar kurunda iniş çıkışlar maalesef yurtdışı bağlantılı birçok ürün grubunun da fiyatlarının artmasına neden oldu.

Büyük kasım indirimleri gibi avantajlı durumlara rağmen özellikle beyaz eşyada fiyatlar yüksek kalıyor. Bu nedenle kredi kartına yapılan taksitte belirli kısıtlama olan ürün gruplarında taksit sayısı artırılmalı.”

Kur dengesizliğine karşı alım kolaylığı için taksit artırılmalı

Palandöken, kur dengesizliğine karşı alım kolaylığı sağlanması gerektiğini dile getirdi. Taksit sayısı sınırlamasının artırılması gerektiğine değinen Bendevi Palandöken, şöyle konuştu:

“Bu yıl kredi kartına taksit sayısı mobilya ve beyaz eşyada 12 aydan 9 aya indirilmişti. Ayrıca TV alımında da 5 bin TL ve üzerinde 4 ay taksit imkânı sağlanmıştı.

Pandemi etkileri halen ülkemizde ve dünyada devam ediyor. Özellikle eçici olduğuna inandığımız ve güvendiğimiz kur fiyatlarındaki yükselişte. Birçok ürün grubunda fiyatların da doğrudan artmasına neden oldu.

Kasım ayında birçok ürün grubunda indirimler oldu. Gerek e-ticaret gerekse perakende dükkân satışlarında indirimlere rağmen fiyatlarda önemli bir artış oldu.

kredi kartı taksit sayısı
Esnaflar, dolar kuru artınca taksit sayısının da artması gerektiğini savundu.

Daha kolay ödeme imkanı verilmeli

Eşyasını yenilemek isteyen, hediye almak isteyen, yeni evlenecek olanlar gibi birçok vatandaşımız alacağını ertelemeden, daha kolay ödeme şekli sağlanmalı.

Bu nedenle vatandaşlara daha kolaylaştırıcı bir adım atmak için bu taksit sayısı sınırlaması beyaz eşya, altın, mobilya, teknolojik ürünler, elektronik ürünlerde artırılmalı.

Ekonomik anlamda daha uzun vadeye yayılan ödemeler her kesimi rahatlatacak, piyasalarda durgunluk yaşanmasına sebep olmayacaktır.”

Dolar kuru fiyatları arttı daha çok taksit yapılmalı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!