Doğal güzelliği ile öne çıkan yer: Miliç Plajı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğal güzelliği ile dikkat çeken Miliç Plajı, her yaz yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Doğal güzelliği ile Samsun’un en gözde mekanlarından biri olan Miliç Plajı, özellikle kamp yapmayı sevenlerin tercihi.

Hem denize girmek, hem de gölgede denizden gelen hafif rüzgarla ferahlayıp piknik yapmak isteyenler için Mavi Bayrak ile ödüllendirilen Miliç Plajı Karadeniz’de en çok tercih edilen mekanlardan biri.

Terme’nin Yalı Mahallesinden Akçay’a kadar uzanan Miliç Plajı ve masmavi denizin çamlarla birleştiği bu doğal plaj, özellikle günübirlikçi tatilcilerin gözdesi konumunda.

Doğal güzelliği
Doğal güzelliği ile dikkat çeken Miliç Plajı

Doğal güzelliği ile hayran bırakıyor

Alan, karavancılar tarafından da tercih ediliyor. Bölgede aynı zamanda cankurtaran, ilkyardım, kafeterya, wc-duş, elektrik-su gibi temel ihtiyaçların yanısıra çeşitli eğlence alanları da bulunuyor.

Karadeniz’in mavi bayraklı plajlarından Samsun’un Terme ilçesindeki “Miliç Plajı”, çam ağaçları, uzun sahili, iskelesi ve konforlu tesisleri ile yaz boyunca yüzbinlerce kişiyi denizle buluşturdu.

Yeşil ve mavinin buluştuğu kilometrelerce uzunluktaki sahilde güneşin ve serin suların tadını çıkaran vatandaşların ilgi gösterdiği plaj, Karadeniz’de önemli turizm noktalarından biri olmaya aday.

Büyükşehir Belediyesi’nin de yatırımlarıyla bölgenin cazibe merkezi olan plaj, Türkiye’nin önemli noktalarından biri. Bölge halkının yanı sıra çevre illerden de tatilcilerin en sık tercih ettiği plaj Mavi Bayrak ödülüne sahip.

Vatandaşlar, temiz kumsalı, deniz ve yeni sosyal alanlarıyla turizmde marka bir yer olduğunu ifade etti. Ayrıca bölgede tatil yapmanın keyfini yaşadıklarını da ekleyerek şöyle söyledi:

“Yaklaşık 45 kilometrelik Terme sahil bandı için çok önemli bir yer. Biz burayı ‘yeryüzündeki cennet’ olarak adlandırıyoruz. Özellikle bu alanın daha fazla tanıtımının yapılması ve turizme kazandırılmasını arzu ediyoruz.”

Doğal güzelliği ile öne çıkan yer: Miliç Plajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!