Dijital bunama tehlikesi : Wi-Fi’den kaynaklanan radyasyon

Dijital Bunama
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital bunama yeni bir tehlikeyi işaret ediyor. Yapılan araştırmaya göre; kablosuz teknolojik ürünler ile Alzheimer arasında bağlantı tespit edildi.

Araştırma Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yapıldı. Alzheimer üzerine yaptığı çalışmalarla bilinen Prof. Dr. Martin L. Pall; cep telefonu ve kablosuz bağlantı Wi-Fi teknolojisinden kaynaklanan radyasyonun oluşturduğu yeni tehlikeyi duyurdu : Dijital bunama.

Washington Eyalet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Martin L. Pall; Current Alzheimer Research dergisinde yazdığı makalede özellikle bu konuya değindi. Cep telefonu ve benzeri kablosuz teknolojim ürünlerle Alzheimer başlangıcı arasında yeni bir bağlantı bulduğunu açıkladı.

Kalsiyum seviyelerinde artışa yol açıyor

Prof.Dr. Pall, ayrıca radyasyona maruz kalmanın beyindeki hücre içi kalsiyum seviyelerinde artışa yol açarak Alzheimer’ı tetikleyebileceğini belirtti. Özellikle radyasyonunun beyindeki kalsiyum seviyesini daha yukarı taşıdığını kaydeden Pall; bunun özellikle oldukça erken yaşta oluşacak Alzheimer gibi bir kabusa neden olabileceğini söyledi.

Dijital bunama

“Kalsiyum kanallarını aktive ediyor”

Pall, “Bununla birlikte elektronik olarak oluşturulmuş elektromanyetik alanlar; özellikle insan vücudu üzerinde güçlü elektrik ve manyetik kuvvetler üretir. Ayrıca spesifik olarak, bu kablosuz iletişim sinyalleri; hücre içi kalsiyum seviyelerini düzenleyen voltaj kapılı kalsiyum kanallarını aktive eder” dedi.

Dijital bunama tehlikesi

Araştırmacılar; ayrıca her gün birkaç saat boyunca sürekli olarak cep telefonu ve Wi-Fi radyasyonuna maruz kalan gençlerin dijital bunama problemiyle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

Bunun dışında StudyFinds isimli araştırma kurumu da; özellikle radyasyona maruz kalan çalışanların daha sık Alzheimer’a yakalandığı bilgisini paylaştı.

Kaynak : Oksijen

Dijital bunama tehlikesi : Wi-Fi’den kaynaklanan radyasyon

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kanaldaa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!